Logo


4. KRABAS (VĖŽYS) – कर्क (karka)


birželio 22 - liepos 22

Krabas
Vėžys nori jaustis gerai, nesvarbu, kur yra ir ką daro. Malonus, švelnus, minkštas, jausmingas, linkęs įsikibti ir laikytis įvairių emocinių būsenų. Tai satvinis (tyrumas) brahmano (žynys) ženklas. Šviesus išminčius. Sanskrito žodis „karka“ reiškia krabas (ne vėžys).

Prieraišus, siekiantis patenkinti emocinius poreikius. Nori viską išjausti. Kad gyvenimas nevirstų emocine kančia, reikia suprasti, kad jausmai yra susiję su mūsų neramiu protu. Todėl jei norisi patirti lengvumo būseną ir nekentėti, pirmiausia reikia keisti savo požiūrį ar išankstinį nusistatymą, išmokti taip neprisirišti. Kitu atveju jausmingumas nuolat ims viršų ir teks nuolat suktis toje pačioje jausmų karuselėje. Raktas į gerą savijautą Vėžiams yra teisingos protinės nuostatos, padedančios palaikyti gerą emocinę būseną, kuri nėra priklausoma vien tik nuo gebėjimo išoriškai patenkinti jausminius poreikius. Naivu tikėtis, kad visada būsime mylimi ir aprūpinti mylimųjų ir mus supanti aplinka bus maloni, kad neteks patirti nemalonių jausmų ir nereikės mokytis mylėti bei rūpintis kitais. Juo labiau jei kiti nepriims ar nevertins mūsų meilės ir prieraišumo. Kartais negalėsime patirti abipusio jausmo, jo palaikyti ir juo maitintis. Dėl to Vėžiui pravartu išsilaisvinti iš įvairių emocinių prisirišimų, keisti savo protines nuostatas ir daug ką įgyvendinti praktiškai.

Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo zodiako ženklą, kuriame mūsų gimimo metu buvo Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų, įskaitant ir Vėžio ženklą. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas, apimantis visų dvylikos ženklų analizę. Jei nesate Vėžio ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Vėžio ženklo savybes: lipšnumą, švelnumą, jautrumą, jausmingumą, norą jausti nuolatinį prisirišimą, gebėjimą susikurti sau palankią ir saugią aplinką, apsupti save mylimais žmonėmis. Tai priklauso nuo planetų, esančių Vėžio ženkle. Saulė Vėžio ženkle puikiai žino, kaip pasirūpinti savo poreikiais ir neperdegti siekiant pagrindinių gyvenimo tikslų, laiku ir maloniai ilsėtis, darbą suderinti su malonumu. Vėžio valdovas Mėnulis ištroškęs meilės, visada malonus, švelnus, gerai besijaučiantis ir lengvai priimantis aplinkinių dėmesį bei palankumą, populiarus ir tiesiog mielas žmonių tarpe. Mėnulis Vėžyje tik išryškina Vėžio ženklo savybes: prieraišumą, polinkį tenkinti savo emocinius poreikius, puikiai prisitaikyti.
Marsas Vėžio ženkle yra tingus, turintis ne per daugiausia ambicijų, gali būti lėtas, baikštus, vengiantis konfliktų ir tiesioginės konfrontacijos, nemokantis būti kategorišku, nelabai pasižymintis logika. Karingas Marsas yra kritęs Vėžio ženkle, tačiau svečiuose pas savo draugą Mėnulį. Tai padeda puikiai prisitaikyti ir išlikti maloniu sudėtingose situacijose bei išvengti nesutarimų. Taip pat gali būti per daug nuolaidus ir geranoriškas, kai reikia rimtai supykti, nemokėti laikytis disciplinos. Jupiteris Vėžio ženkle yra labai stiprus – tikras išminčius, kupinas gyvenimo išminties, kilnus, atlaidus, dosnus, linkęs daryti gerus darbus, turintis aukštą moralę ir moralines vertybes. Saturnas kenčia būdamas Vėžio ženkle, nes jo valdovas Mėnulis yra jam priešas. Tai polinkis depresijai, perdėtam jautrumui ir nepasitenkinimo jausmui, sudėtingai emocinei būklei, kada prastai jaučiamės ir be reikalo nusimename, niūriai žvelgiame į mus supantį pasaulį. Merkurijus Vėžio ženkle nelabai praktiškas ir nelinkęs apkrauti save nereikalinga informacija, tyrinėti ir ieškoti naujų galimybių. Venera Vėžyje yra nusiminusi ir nepatenkinta savo santuokine laime, nes Mėnulis jai yra priešas ir verčia kankintis, neduoda reikiamo meilės atsako.

Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Džaimini ir Parašara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.


KŪNO DALIS. KRŪTINĖ

Krūtinės srityje yra širdis, čia patiriame ir išgyvename įvairiausius jausmus. Ne veltui sakoma: „krūtinę suspaudė“, „kaip akmuo užgulė širdį“ ar „akmuo nuo krūtinės nusirideno“… Tai išsireiškimai, apibūdinantys emocinę naštą ar emocinį išsilaisvinimą. Krūtinės srityje yra plaučiai, kvėpavimo sistemos organas, užimantis didesnę krūtinės ląstos dalį. Įvairios kvėpavimo technikos padeda atsipalaiduoti ir išsivaduoti nuo slegiančio skausmo ar įtampos. Tereikia pasirinkti tinkamą kvėpavimo techniką. Praninis gyvybinės energijos kvėpavimas pripildo visą kūną gyvybinės energijos, išvalo subtilius energetinius kanalus ir nuramina protą bei jausmus. Kai nėra galimybių praktikuoti, palengvėjimą gali suteikti paprasčiausias iškvėpimas su nuoširdžiu atodūsiu. Iškvėpkite! Nelaukite, kol sunkūs jausmai užguls širdį, netapkite savo pačių sukurtų emocijų įkaitu. Krūtinės sričiai dar priklauso krūtinkaulis, krūtys, diafragma, krūtinės slanksteliai bei šonkauliai krūtinės srityje.

MOTERIŠKAS ŽENKLAS. PRIĖMIMO BŪSENA

Moteriškas ženklas reiškia priimančiąją In energiją. Visi lyginiai ženklai astrologijoje yra moteriškos prigimties. Jei horoskope dauguma planetų yra lyginiuose ženkluose, tuomet žmogus bus labiau linkęs eiti su gyvenimo tėkme nei imtis iniciatyvos. Gerai išreikštos planetos Vėžyje – švelnumas, taikumas, atlaidumas, priėmimas, prieraišumas. Vedinėje astrologijoje Mėnulis yra moteris (karalienė), o Saulė – vyras (karalius). Venera yra moteriška planeta, reiškianti santuoką, o vyrui – žmoną. Džiotiša astrologijoje Mėnulis yra priešas Venerai. Priešas? O taip! Mėnulio ir Veneros deriniai Vėžio ženkle rodo emocionaliai nepasotinamą asmenybę, turinčią polinkį jausti meilės trūkumą bei nuoskaudas romantiniuose santykiuose. Kadangi Vėžiams svarbu mylėti ir jaustis mylimiems, svarbiausia išmokti per daug neprisirišti prie to, kas žemiška ir laikina. Visi jausmai anksčiau ar vėliau praeina. Verčiau stengtis palaikyti gerą emocinę savijautą, neapsunkinti mylimųjų savo vidiniu nepasitenkinimu dėl meilės ryšio trūkumo. Su vidine šviesa priimti tai, ko negalime pakeisti.

IŠTVERMĖ. ĮSIKIBIMAS

Būdingas atkaklumas ir emocinis prisirišimas, įsikabinimas. Atkaklūs savo jausmuose. Netekę savo meilės objekto, ieškos kito, sunku būti vienišiems. Krabas turi aštuonias kojas, šešios skirtos eiti sausumoje, dvejos plaukti, dėl to gyvena tiek sausumoje, tiek vandenyje. Prarastos galūnės regeneruoja. Krabas gali eiti į priekį ir atbulas, lipti per ploniausias šakeles ir kasti duobes. Šie gyvūnai labai prisirišę prie savo gentainių ir šeimos, aprūpina maistu ir saugo šeimos narius. Kibios kojytės – emocinis įsikibimas į tai, kas materialu ir žemiška, ne visada įsiklausant į savo tikrąjį sielos šauksmą. Kiekvienos sielos misija šioje žemėje yra išsilaisvinimas iš mirties ir gimimo ciklo. Materialūs jausminiai prisirišimai anksčiau ar vėliau sukelia daug skausmo. Norint to išvengti, reiktų veikti ne iš asmenybinio ego lygmens, bet Dieviškumo, kurį visi turime savo širdyje, tik iliuzijos (majos) dėka pamirštame.

VANDENS ELEMENTAS. JAUSMAI

Vėžiui svarbu jausti abipusį ryšį, skaudu nesulaukti to paties atsako, sunku racionaliai be įsikabinimo išsakyti tai, kas skaudina santykiuose. Tiems, kas Vėžio ženkle turi Saulę ir daugiau planetų, pirmenybę reiktų teikti aplinkai, kurioje jie tiesiog gerai jaučiasi. Renkantis darbą, pirmiausia atsižvelgti, kad vyrautų gera emocinė atmosfera.

DOŠA (Doṣa – दोषः). KAPHA

Ajurvedoje naudojama trijų došų (vāta, pitta, kapha) sistema atskleidžia, kaip netinkami gyvenimo būdo įpročiai gali sukelti įvairius kūno negalavimus. Vėžio ženklui priskiriama kapha doša leidžia kaupti ir išlaikyti jausmus, išsaugoti prieraišumą. Sutrikus šių trijų elementų pusiausvyrai, Vėžiui sunku išjudėti ir pakeisti savo emocinę būklę, išlipti iš nemalonių jausmų liūno, išsilaisvinti iš varžančių prisirišimų.

KŪNAS

Labiau apvalainas, tačiau tvirtas kūno sudėjimas. Vėžio ascendentas gali reikšti labiau apvalainą mėnulišką veidą. Ascendentas yra pirmas būstas gimimo horoskope, reiškiantis žmogaus kūną ir tai, kaip vystosi jo žemiška kelionė, pradedant gimimo akimirka.

VIETOVĖ. MIESTAS

Vandeningos vietos. Nekilnojamo turto būsto valdovas Vėžio ženkle – būstas prie vandens telkinio ar drėgnoje vietovėje.

SPALVA

Šviesiai raudona, rausva. Įvairūs planetų, būstų ir ženklų deriniai bei savybės naudojamos prognozavime. Pavyzdžiui, Venera Vėžio ženkle ketvirtame būste – rausvas automobilis. Ach kaip mergaitiška! Venera vedinėje astrologijoje reiškia ne tik santuoką, bet ir transporto priemonę. Ketvirtas būstas atsakingas už variklius. Senais vediniais laikais egzistavo varikliai – skraidantys prietaisai, vadinami vimanomis.

IŠMINČIUS DŽAIMINI (JAIMINI)

Remiantis Džaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Vėžiui apibūdinti priskiriami tolimi kraštai. Asmeninė sielos planeta Vėžio ženkle reiškia polinkį svetimiems kraštams ar gyvenamąją vietą užsienyje. Tai kelionių jūra ženklas. Džaimini savo sutrose užsimena apie emocinį Vėžio nestabilumą, polinkį įsikibti. Svarbiausia per daug nepalaikyti tokių būsenų, jos gilina emocinę tuštumą. Pravartu labiau stebėti savo jausmus ir per daug neprisirišti, nesileisti tampomam už virvučių. Vėžiams gali pritrūkti valios keisti savo elgesį santykiuose dėl emocinio prisirišimo, tarsi bijant prarasti savo jausmus – save.

GERAS VĖŽIO ŽENKLO ATSTOVAS MATYS ŠIRDIMI, BENDRAUS IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Džiotiša (jyotiṣa ज्योतिष) astrologijoje ženklas yra vadinamas „raši“ (rāśi – राशि). Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Jadžur Vedos priede Vedanga Džiotiša, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „kalarupa“, „laiko įsikūnijimu“ arba „kalapuruša“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Džaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų „Brihat Parašara Hora Šastra“ teigiama, kad nematomas Višnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę, kuri pasireiškia kaip tam tikra planetų įtaka, formuojanti mūsų charakterį ir likimą. Pradėjus gilinantis į senovės astrologiją, atsivėrė visiškai naujas matymas ir suvokimas. Šį vyksmą paspartino asmeniniai sąmonės pokyčiai, įskaitant gyvenimo būdo pasikeitimus. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.
Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm „Graha Sutras“ (2006), Brihat Parashara Hora Sastra, Jaimini Upadesha Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąją medžiagą.