Logo


6. MERGAITĖ (MERGELĖ) – कन्या (kanya)


rugpjūčio 22 - rugsėjo 22

Mergelė
Mergaitė gyvenanti kalnuose. Ženklas siejamas su grūdais ir ugnimi, pietų kryptimi, prekyba.
„Mergaitė“ yra tikslesnis žodis apibūdinti šį ženklą. Tai 10 – 12 metų dar nesubrendusi mergaitė, kupina vaikiško tyrumo. Tuo tarpu „Mergelė“ yra maloninis jaunos netekėjusios moters pavadinimas. Išminčius Parašara Mergelei priskiria vaikiškuma, vadinasi šiam ženklui būdingas žaismingumas ir tyrumas. Svarbu žinoti žodžio reikšmę, tai padeda geriau suvokti ženklo savybes, tiksliau prognozuoti ir analizuoti horoskopą. Astrologiniame tekste „Javana Džataka“ (sanskr. yavana jātaka - यवनजातक) sakoma, kad tai Mergaitė stovinti valtyje ir laikanti deglą.
Merkurijus, Mergelės valdovas yra pakylėtas (egzaltuotas) šiame ženkle, dėl to Mergelės Ženklo atstovai yra draugiški, linkę bendradarbiauti, užmegzti tarpusavio ryšį. Jei daugiausia planetų yra susikaupę Mergelės ir Dvynių ženkluose, tinkamiausias darbas yra su žmonėmis: aptarnavimo, paslaugų, konsultavimo, administravimo, informacijos apdorojimo ir perdavimo srityse.
Merkurijaus planeta yra atsakinga už draugus, todėl nieko nuostabaus, kad stiprus Merkurijus reiškia žmogaus gebėjimą kurti ir išlaikyti gražią draugystę. Geras Mergelės ženklo atstovas neapsunkina savęs sudėtingais santykiais, mato ir palaiko kituose gerąsias savybes.
Merkurijus yra „budhi“ (sanskr. buddhi - बुद्धि ) – intelektas. Žodis „budha“ (sanskr.buddha - बुद्ध ) reiškia intelektualų, išmintingą, prabudusį, nušvitusį žmogų ar išminčių. Merkurijus, Mergelės valdovas, yra siejamas su prabudusiu intelektu, kuris pažadinamas veiksmingų praktikų dėka. Todėl geras Mergelės ženklo atstovas yra intelektualus, visada randa ir puikiai pritaiko tinkamas praktikas, technikas savo sąmonei plėsti bei gyvenimo kokybei gerinti. Nuoseklus ir kryptingas praktikavimas duoda norimus rezultatus, žmogaus gyvenimas tampa sėkmingu. Mergelė jaučia atsakomybę už savo gyvenimo gerovę, pareigingai ir sąžiningai atlieka užduotis, kartais prisiima per daug atsakomybės.
Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu buvo Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas. Jei nesate Mergelės ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Mergelės ženklui priskiriamas savybes: draugiškumą, polinkį bendradarbiauti, analizuoti, tyrinėti, ieškoti efektyvių praktikų savo gyvenimui gerinti, jas nuosekliai taikyti. Minėtos savybės priklauso nuo planetų, esančių Mergelės ženkle. Taip pat svarbus ir Dvynių ženklas, nes jo kaip ir Mergelės valdovas yra Merkurijus. Stiprus Merkurijus Dvynių ženkle stiprina planetas, esančias Mergelės ženkle. Silpniausia Mergelės ženkle yra santuokos planeta Venera, kuri navamšoje (sielos kelio, santuokos varga – išvestinis horoskopas) rodys kliūtis santuokoje (dažniausiai skyrybas) bei problemas seksualiniame gyvenime. Saulė (ypatingai viena be kitų planetų) reikš gerą administratorių – vadybininką. Mėnulis – racionalų ir analitišką protą, žmogus bus labiau santūresnis nei jausmingas. Kai pamatau Marsą Mergelės ženkle, sakau: „nervus į konservus“. Marsas šiuo atveju reiškia polinkį per daug analizuoti ir gilintis, be reikalo pergyventi, per daug siekti tobulybės. Marsas burbuliuoja, ginčijasi, teisinasi, nervuojasi, pyksta ant savęs ir kitų netobulumo. Gerai tai, kad tas pyktis tik labai paviršutiniškas, kai Marsas Mergelės ženkle. Saturnas – gerai ir kokybiškai atlieka jam pavestą darbą, puikus ir labai atsakingas pavaldinys, kuris laikosi taisyklių. Jupiteris – praktiškas požiūris į religiją, filosofiją, dvasingumą ir manymas, kad kitur žolė žalesnė, t.y. savo praktinių gebėjimų eiti dvasingumo keliu savarankiškai nuvertinimas.

Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Džaimini ir Parašara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

KŪNO DALIS. KLUBAI

Tai plotas žemyn nuo klubų kaulų iki šlaunikaulio, apimantis penkis apatinius nugaros slankstelius, žarnyną. Žarnynas įsiurbia suvirškintas maisto medžiagas, vandenį, druskas, mineralines medžiagas. Nesuvirškintos maisto liekanos yra pašalinamos. Mergelė bendraudama su žmonėmis, sugeba atsirinkti ir matyti gerąsias jų savybes, per daug nekreipia dėmesio į tai, kas juose yra negatyvaus. Neapsunkina draugystės. Todėl Mergelės yra vieni geriausių draugų.

MOTERIŠKAS ŽENKLAS. PRAKTIŠKUMAS

Moteriškas ženklas reiškia priimančiąją In energiją. Visi lyginiai ženklai astrologijoje yra moteriškos prigimties. Jei horoskope dauguma planetų yra lyginiuose ženkluose, tuomet tai bus žmogus labiau priimantis gyvenimo tėkmę, nei aktyviai inicijuojantis pokyčius. Kadangi Venera, atsakinga už romantinius santykius ir santuoką Mergelės ženkle yra silpnoka, o jos draugas Merkurijus, Mergelės valdovas, yra neutralus (nei vyriška, nei moteriška planeta), tai išryškina labiau praktinį ir draugišką požiūrį į santykius. Mergelei nebūdingas itin aktyvus ir ilgesingas prieraišumas meilės santykiuose kaip Vėžio ženklo atstovui. Merkurijus yra geras vadybininkas, kūrybiškai vykdo pavestas užduotis, puikiai suderina vyrišką ir moterišką pradą savyje. Gerai jaučiasi, kai yra naudingas.

IŠTVERMĖ. DVIKOJIS

Žmogus yra dvikojė būtybė ir gali bėgti gerokai ilgiau nei keturkojis gyvūnas. Gyvūnas bėgs greičiau ir aplenks žmogų, tačiau palūš ilgose distancijose. Vienoje Amerikos valstijoje yra organizuojami žmonių ir arklių bėgimo maratonai. Žmonės pirmauja. Ką tai sako apie Mergelę? Ištvermingas, kruopštus darbuotojas, pakanka parako ilgai analizuoti ir tyrinėti. Marsas Mergelės ženkle – niekada nepavargsta teisintis, net nepastebi, kad kitiems to visai nereikia. Jei trūksta pasitikėjimo savo profesine kompetencija, uoliai ir kruopščiai dirbs, kad užmaskuotų bet kokią savo žinių spragą, tarsi kiti žmonės jų profesionalumą vertintų taip kaip ir jie. Nemačiau labiau dirbančio „gyvūno“ nei žmogus.

ŽEMĖS ELEMENTAS. ŪKIŠKUMAS

Ką čia bepridursi, Mergelė – gera gaspadinė arba geras gaspadorius. Visada stengiasi iš esmės suprasti problemą ir rasti jai sprendimo būdą, kurį iš karto ir pritaiko. Ūkiškas ir labai žemiškas požiūris į gyvenimiškus reikalus. Ne veltui šis ženklas siejamas su žemdirbyste ir maistiniais augalais, taip pat prekyba.

DOŠA (Doṣa – दोषः). PITTA. KAPHA. VATTA

Mergelė yra visų trijų energijų derinys. Pita (ugnis) skatina Mergelę imtis pastangų pagerinti savo gyvenimą. Kapha (vanduo) leidžia jausti pasitenkinimą supančia aplinka ir gyvenimu, matyti prasmę savo įdėtų pastangų ir darbo. Vata (vėjas) leidžia atsisakyti to, kas atgyveno ir nebeturi praktinės naudos jos gyvenimui.

KŪNAS

Vidutinis kūno sudėjimas. Ascendento (pirmo būsto) ženklas Mergelėje reiškia vidutinį kūno sudėjimą, remiantis statistiniu gimimo šalies žmonių sudėjimu. Mergelei nerūpės grandioziniai projektai kaip Avinui, asmeniniuose siekiuose vyraus pusiausvyra.

VIETOVĖ. KALNAI

Kalnai. Kadangi Mergaitė gyvena kalnuose, kur visada grynas ir tyras oras, tai ir draugystė su Mergele yra kaip gaivus oro gurkšnis: lengva ir paprasta. Taip pat gali būti priskiriamos žemės, kuriose auga grūdai ir kiti maistiniai augalai. Šios žinios kaip vietovė yra taikomos prognozuojant, ieškant pamestų daiktų ir pan.

SPALVA

Šviesi. Blizganti. Spalvų pasirinkimo spektras senovėje buvo kur kas kuklesnis nei dabar. Šios savybės astrologijoje naudojamos apibūdinti konkrečius daiktus.

IŠMINČIUS DŽAIMINI (JAIMINI)

Remiantis Džaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis atsirado 6000 metų pr. Kr., Mergelei kaip ir Dvyniams apibūdinti priskiriami niežai, virškinimo ugnis. Asmeninė sielos planeta Mergelės ženkle navamšoje (sielos kelio vargoje) gali reikšti įvairias odos problemas: bėrimus, alergijas, taip pat toksinų perteklių kūne dėl virškinimo veiklos sutrikimų. Gali būti polinkis kasytis, kentėti nuo vabzdžių įgėlimų. Mergelė gali turėti seksualinių problemų, jei pagrindiniame horoskope ir navamšoje Veneros planeta yra Mergelės ženkle.

Svarbus papildymas
Žodis „zodiakas“ yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Džiotiša (sanskr. jyotiṣa - ज्योतिष) astrologijoje ženklas yra vadinamas „raši“ (rāśi – राशि). Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. „Jadžur Vedos“ priede „Vedanga Džiotiša“, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „kalarupa“, „laiko įsikūnijimu“ arba „kalapuruša“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Džaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų „Brihat Parašara Hora Šastra“ teigiama, kad nematomas Višnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę, kuri pasireiškia kaip tam tikra planetų įtaka, formuojanti mūsų charakterį ir likimą. Pradėjus gilinantis į senovės astrologiją, atsivėrė visiškai naujas matymas ir suvokimas. Šį vyksmą paspartino asmeniniai sąmonės pokyčiai, įskaitant gyvenimo būdo pasikeitimus. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.
Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm „Graha Sutras“ (2006), Brihat Parashara Hora Sastra, Jaimini Upadesha Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąją medžiagą.