Logo


7. SVARSTYKLĖS – तुला (tula)

Svarstyklės
Klasikiniuose astrologijos tekstuose zodiako ženklas Svarstyklės apibūdinamas kaip vyras rankose laikantis svarstykles su prekėmis ir stovintis prekyvietėje. Tai nėra teisingumo ženklas, kaip įprasta manyti. Svarstyklės yra labiau prekeivis, intelektu pasveriantis kiekvieną situaciją: ar verta ką nors pradėti daryti, ar turėsiu iš to naudos, ar neliksiu nuskriaustas, o kitas bus patenkintas ir atvirkščiai. Tai intelektualus ženklas linkęs apsvarstyti visus “už” ir “prieš”, todėl Svarstykles įprasta tapatinti su nuolatiniu neapsisprendimu. Įdomu tai, kad senovės išminčius Parashara Svarstykles apibūdina kaip keliaujančias žeme, žudančias ir naikinančias. Svarstyklių ženklo atstovas gali pražudyti save ieškodamas tinkamo sprendimo arba pažaboti žudantį intelektą. Pravartu išmokti greičiau apsispręsti, renkantis galimybes ar vietas, kur jam ir jo šeimai tikrai apsimoka ar verta būti. Svarstyklės yra Avino priešingybė, priklausomos nuo bendradarbiavimo ir abipusio vertės kūrimo santykiuose su kitais žmonėmis. Dėl to Svarstyklėms svarbu išlikti diplomatiškoms, jos nori kurti ir išlaikyti gražius tarpusavio santykius. Tuo tarpu Avinui svarbiausia jo asmeninių idėjų įgyvendinimas čia ir dabar, nesvarbu apsimokės ar ne.

Nedidelis patikslinimas.
Mes visi kuo puikiausiai žinome savo Zodiako ženklą, t.y. ženklą, kuriame mūsų gimimo metu buvo ir švietė Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Dėl to kai kurie sako: „aš esu netipiškos Svarstyklės“. Gimimo horoskopo analizė yra holistinis darbas, apimantis visus ženklus ir planetas. Jei nesate Svarstyklių ženklo atstovas, vis tiek galite turėti pakankamai ryškias Svarstyklių ženklui priskiriamas savybes: poreikį apsvarstyti ir įvertinti galimybes, išvystyto intelekto dėka priimti geriausius sprendimus bei siekti abipusiai naudingo bendradarbiavimo. Tai priklauso nuo planetų, esančių Svarstyklių ženkle. Venera, Merkurijus ir Saturnas Svarstyklių ženkle rodys stiprius polinkius ir gebėjimą išlaikyti diplomatinius santykius, komercinius ir net artistiškus gabumus.
Nepaisant to, kad visų ženklų atstovai gali būti lyderiais,ntačiau iš esmės Saulė Svarstyklių ženkle nėra sutverta labai aktyviai ir stipriai lyderystei, nes Saulė svečiuojasi pas Venera, o šios tarpusavyje yra priešai. Todėl vadovavimas kitiems gali atnešti nemenką galvos skausmą ir net nuostolius. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Svarstyklių ir kituose ženkluose. Svarbu suprasti, kad mes visi turime Svarstyklių ženklą savo gimimo horoskope. Mūsų diplomatinės, komercinės savybės bei gebėjimas kurti ir išlaikyti tam tikrą vertę priklauso nuo to, ar Svarstyklių ženklas ir jo valdovė Venera nėra pažeisti. Šis straipsnis pažintinis, paremtas išminčių Jaimini ir Parashara sutromis užrašytomis sanskrito kalba, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

KŪNO DALIS. DUBUO

Dubens sričiai priklauso šlapimo puslė, tiesioji žarna, vidiniai reprodukciniai organai, kiaušidės, prostata, penki kryžkaulio slanksteliai. Silpnos ar pažeistos planetos Svarstyklių ženkle rodys atitinkamų organų sutrikimus.

VYRIŠKAS ŽENKLAS. AKTYVUS BENDRADARBIAVIMAS

Svarstyklės yra kūryba ir augimas bendradarbiaujant su kitais. Šio ženklo atstovai sugeba atsisakyti nereikalingų atgyvenusių dalykų ir pasilikti tik tai, kas vertinga santykiuose. Visada pasinaudoja naujomis ryšių ir pažinčių užmezgimo galimybėmis. Svarstyklėms svarbu tiksliai žinoti, ko jie nori gyvenime bei santykiuose ir nesvyruoti. Kadangi Saulė Svarstyklių ženkle yra svečiuose pas priešą Venerą, gali trūkti kryptingumo ir tvirtumo priimant sprendimus. Nekankinkite savęs ir neerzinkite kitų savo neryžtingumu. Daug svarbiau, kad Jūsų pasirinkimai nebūtų įtakoti vien tik materialistinių paskatų bei šalto ir bejausmio intelekto.

IŠTVERMĖ. DVIKOJIS

Tai žmogaus ženklas, labiausiai skirtas žmogiškųjų santykių psichologijai lavinti. Svarstyklės nepailsta aktyviai kurdamos ilgalaikius santykius, turi pakankamai kantrybės palaikyti diplomatiškus ryšius, ieškoti vis naujų ir geresnių galimybių gyvenime. Svarbiausia pernelyg ilgai nepaskęsti svarstymuose, kas sąlygotų sau palankių galimybių pražiopsojimą, o po to kantriai gailėtis. Svarstyklės! Tapkite labiau užtikrintos ir aiškiai ištransliuokite sau ir kitiems, ko norite!

ORAS. INTELEKTAS

Naudojasi intelektualiniais gebėjimais įvertinti esamą situaciją, įžvelgti naujas gaires ir perspektyvas santykiuose, asmeniniame gyvenime, versle ir pan. Per daug emocionaliai neįsijaučia ir neprisiriša taip stipriai kaip Vėžys, santykiuose įvertina panašumus bei skirtumus, siekia apsikeisti abipusiai naudinga informacija. Šios savybės padeda priimti pakankamai racionalius sprendimus tiek darbe ar versle, tiek asmeniniuose santykiuose.

VATTA. VIDUTINIS KŪNO SUDĖJIMAS

Pasitaikius naujai galimybei, Svarstyklės visada pasirinks geriausią variantą. Neužsiciklins ties blogomis kito žmogaus savybėmis ar nepalankiomis aplinkybėmis, ieškos naujų būdų užmegzti ryšį su aplinka. Tai Vatta energija, kuri harmonizuoja aktyvią Pitta ir pasyvią Kapha energijas. Svarstyklės noriai išklausys ir palaikys pokalbį, tuo pačiu metu suderins aktyvų ir pasyvų pradą. Ascendentas ar jo valdovas Svarstyklių ženkle greičiausiai rodys vidutinį kūno sudėjimą.

VIETOVĖ. SAUSUMA

Ketvirtas būstas gimimo horoskope, reiškia mūsų namus ir nekilnojamą turtą. Jei šis būstas patenka į Svarstyklių ženklą, tikėtina, jog šalia namų nebus vandens telkinių, netoliese bus įsikūrusios įvairios prekyvietės ar prekybos centrai. Ši klasifikacija klasikinėje astrologijoje padeda ieškant dingusių daiktų, kuomet sudaromas horoskopas konkrečiam klausimui ir yra paremtas tiksliu laiku, kada daiktas dingo ar jo buvo pasigesta. Tai gali taip pat reikšti, kad dauguma Svarstyklių daug jaukiau jaučiasi būdamos sausumoje negu vandenyje. Svarstyklėms reikia judrių ir aktyvių vietų bendravimui, nes kaip ir minėjau pradžioje šį ženklą apibūdina vyras stovintis turgavietėje su svėrimo svarstyklėmis. Vietos, kuriose vyksta prekyba dažniausiai yra sausumoje, pasižymi judrumu, ten vyksta gyvas bendravimas, sudaromi sandoriai. Kituose astrologiniuose tekstuose priskiriamos tokios vietos, kur keliauja karavanai, miestai, pirklių namai, muitinės postai. Svarstyklėms priskiriama vakarų kryptis.

SPALVA

Senovėje nebuvo tokios didelės spalvų įvairovės kaip dabar, kuomet nuėję į dažų parduotuvę galime rinktis iš šimto skirtingų atspalvių. Išminčius Parashara Svarstykles vadina „krishna“, sanskrito žodžio šaknis „krish“ reiškia „tamsus, juodas“. Dylantis mėnulis yra tamsus, todėl vadinamas „krishna paksha“.

IŠMINČIUS DŽAIMINI (JAIMINI)

Remiantis išminčiaus Jaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Svarstyklėms priskiriama prekyba bei komerciniai gebėjimai. Svarstyklių ženklo atstovas nebūtinai turi tapti prekybininku. Tai žmogus, kuriam labai svarbu įgyti tai, kas jo manymu yra vertinga ar turi pridėtinės vertės ilgalaikėje perspektyvoje. Asmeninė sielos planeta Svarstyklių ženkle Navamshoje (sielos kelio varga – išvestinis horoskopas) gali reikšti, jog gyvenimo kelias bus susijęs su prekyba ar verslu, jei yra papildomų rodiklių pagrindiniame horoskope vadinamame „Rashi Varga“.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Džiotiša (jyotiṣa ज्योतिष) astrologijoje ženklas yra vadinamas „raši“ (rāśi – राशि). Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Jadžur Vedos priede Vedanga Džiotiša, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „kalarupa“, „laiko įsikūnijimu“ arba „kalapuruša“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Džaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų „Brihat Parashara Hora Sastra“ teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę, kuri pasireiškia kaip tam tikra planetų įtaka, formuojanti mūsų charakterį ir likimą. Pradėjus gilinantis į senovės astrologiją, atsivėrė visiškai naujas matymas ir suvokimas. Šį vyksmą paspartino asmeniniai sąmonės pokyčiai, įskaitant gyvenimo būdo pasikeitimus. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu

Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra Svarstyklių ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx.
Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm „Graha Sutras“ (2006), Brihat Parashara Hora Sastra, Jaimini Upadesha Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąją medžiagą.