Logo


Astrologija išsamiai

Sveikata. Maistas

Jei norite atstatyti ir sustiprinti savo sveikatą, vartokite mirkytus ir daigintus grūdus bei ankštinius, nes jie savyje turi daug stiprybės energijos (sanskr. Vīrya). Ligos yra viryos praradimas, t.y. gyvybinių jėgų trūkumas, tačiau jas galima atstatyti tinkamai vartojant grūdines ir ankštines kultūras, kurias būtina prieš tai išmirkyti vandenyje. Vanduo savyje turi pranos – gyvybinės energijos, kuri prisotina grūdus. Valgydami daigintą maistą, papildomai gausime pranos. Kiekviena planeta, remiantis klasikine vedine astrologija yra susijusi su atitinkama grūdų rūšimi.

SAULĖ – KVIEČIAI

Kviečiai suteikia stiprybės ir yra sveikatos pagrindas. Tinkami valgyti nepastoviems, silpnesnės valios žmonėms, nes yra ilgiau virškinami nei kiti grūdai. Saulė Jyotish astrologijoje yra vadinama „negailestinga“ (sanskr. Krura) planeta, todėl nesaikingas jų vartojimas sąlygos asmenybės nelankstumą. Patartina vartoti spelta grūdus.

MĖNULIS – RYŽIAI

Ryžiai – geriausiai pamaitina kūną, tinkami tiems, kurių virškinimo sistema silpnai veikia, nes yra lengvai pasisavinami. Valgyti, esant augimo sutrikimams, reguliuoja kūno svorį (sumažina arba padidina), ramina ir harmonizuoja.
Tinka kasdienei mitybai. Patartina valgyti laukinius juoduosius ryžius, vengti baltų ryžių.

MARSAS – RAUDONAS DALAS (RAUDONIEJI LĘŠIAI)

Dažniausiai vartojami Indijoje, tinkami nepakeliantiems šalčio, taip pat tiems, kurių organizmas neturi pakankamai gyvybinės energijos pašalinti toksinus „per ugnį“, t.y. karščiavimą, aknę ir pan. Raudonas dalas padeda įveikti drovumą, frigidiškumą, pagerina protinį ir dvasinį vystymąsi, taip pat sužadina apetitą. Kadangi Marsas kaip ir Saulė yra „negailestinga“ (sanskr. Krura) planeta, nereiktų valgyti per daug ar kasdien, nes galimi pykčio protrūkiai.

MERKURIJUS – MUNGO PUPELĖS

Pati maistingiausia grūdinė kultūra, tinka valgyti su ryžiais, kai organizmas nepajėgus įsisavinti maistingųjų medžiagų ir silpna virškinimo sistema. Kadangi Merkurijus yra „švelnioji“ (sanskr. Saumya) planeta, galima valgyti kasdien.

JUPITERIS – AVINŽIRNIAI

Valgyti, esant hipoglikemijai, kai gliukozės kiekis kraujyje yra per mažas. Didina ištvermę, gerai pasotina, padeda išlaikyti energiją, sukuria laimės pojūtį ir pasitenkinimą. Avinžirniai skirti kasdienei mitybai.

VENERA – EGIPTINĖ LOBIJA

Lietuvoje šis augalas auginamas kaip vijoklis. Egiptinės lobijos vaisiai išvaizda primena nedideles pupeles. Stiprina inkstus, didina kūno masę, gerina endokrininės sistemos veiklą ir atstato hormonų pusiausvyrą. Tinka kasdienei mitybai.

SATURNAS – SEZAMO SĖKLOS

Valgomos esant imuninės sistemos sutrikimams, kenčiantiems nuo chroniško šalčio, sergantiems vėžiu. Kadangi Saturnas yra „negailestinga“ planeta, sezamo sėklos vartojamos tada, kai reikia sunaikinti organizme užsiveisusias bakterijas, nepatartina valgyti kasdien.

Esant sveikatos sutrikimams, galima atsirinkti ir valgyti (arba atsisakyti) tuos grūdus, kurie atitinka labiausiai pažeistas ar vyraujančias planetas Jūsų asmeniniame gimimo horoskope, patartina atsižvelgti į šiuo metu esantį planetų laikotarpį, kuris kiekvienam yra individualus.

BŪKITE SVEIKI! VALGYKITE KUO DAUGIAU MIRKYTŲ IR DAIGINTŲ GRŪDŲ!!!
Parengta pagal Ernst Wilhelm, Graha Sutras 2006.