Logo


Klasikinė Muhurta. Laiko parinkimas sėkmei

Sėkmingas laikas pradėti ilgalaikius projektus. Kritinės dienos. Jaunaties praktikos (?!)

Muhurta yra palankaus laiko parinkimas pradėti ką nors svarbaus, turinčio ilgalaikę perspektyvą, siekiant užtikrinti sėkmę ir gerovę klausiančiajam. Šiais laikais populiariausia yra parinkti tinkamą laiką santuokai. Senovėje pirmiausia tinkamas laikas buvo parenkamas ritualams ir religinėms apeigoms atlikti. Tai viena autentiškiausių iki šių laikų išlikusių astrologijos sričių, kuri vystėsi kartu su pagrindinėmis vedomis: Rigveda, Samaveda, Jadžurveda, Atharvaveda. Pirmieji vediniai tekstai yra himnai, šlovinantys gamtos jėgas, dievybes. Juose labai svarbią dalį užima aukojimo ritualai. Todėl buvo labai svarbu parinkti tinkamą laiką ritualui atlikti.

Muhurta išvertus iš sanskrito kalbos reiškia akimirką. Tai tam tikras laiko matavimo vienetas: 1/30 dienos dalis arba 48 minutės. Astrologine prasme tai sėkmingo laiko parinkimas ir tuo pačiu priemonė palengvinti prastą praeities karmą. Vasishta Samhita yra pasakyta, kad Laikas yra Dievas, o Dievas yra Laikas. Tik tas, kuris pažįsta Dievą, žino Laiką. Viešpats Brahma žmonijos gerovei sukūrė dienas, mėnesius, metus, amžius. Kaip žinia tikroji senovės išminčių astrologija yra mokslas apie laiką.

Remiantis klasikine Muhurta įprastai būna parenkamas palankus laikas įvairiems dvasiniams ritualams atlikti, žemės ūkio darbams, verslui, būsto statybai, būsto pirkimui/pardavimui, įsikėlimo į naują būstą, kelionei, nusikaltėlių paieškai, įvairiai meninei veiklai, išsilavinimui įgyti, draugystei, laidotuvių ceremonijai, gyvulininkystei, karybai, politikai, juvelyrikos darbams. Labai svarbu buvo tinkamo laiko parinkimas vaiko pradėjimui, pirmam primaitinimui ir pirmam plaukų kirpimui.

Šiuolaikinėje vakarietiškoje visuomenėje santuoka dažniausiai yra tik teisinis formalumas. Palankus laiko parinkimas teisinei santuokos procedūrai nebeturi tos pirminės prasmės kaip anksčiau. Tuo metu svarbiausia buvo parinkti tinkamą laiką, kada būsimi jaunieji pirmą kartą vienas kitą pamato ir sužino vienas kito vardus. Ši laiko akimirka prilygsta santuokai. Todėl akimirka, kada pirmą kartą pamatėte savo išrinktąjį yra lemianti akimirka, lydima įvairių ženklų. Žinant šį laiką, galima sudaryti horoskopą ir pasakyti, ar santykiai bus laimingi bei ilgalaikiai.

Sekanti data ir laikas buvo parenkama santuokos ritualui. Po to sekdavo pati svarbiausia akimirka – pirmas poros lytinis aktas, nuo kurio priklausydavo visas poros lytinis gyvenimas bei vaikų atsiradimas. Iš viso buvo parenkamos trys datos: susipažinimas, santuokos ceremonija, pirmas lytinis aktas. Kadangi įprastai vakariečiai pradeda lytinius santykius bei gimdo ir augina vaikus gerokai prieš oficialų santuokos įtvirtinimą, palankaus santuokos laiko parinkimas nėra tiek svarbus.

Bet kokiu atveju, norint parinkti palankų laiką santuokai, svarbu geras poros suderinamumas ir kad, horoskopas būtų skirtas santuokai. Kitu atveju tikėtina, kad šis laiko parinkimas mažai ką gelbės, ypač jei santykiai sudėtingi, horoskopas neskirtas santuokai, poroje trūksta meilės ir atsidavimo, nėra noro tobulėti dvasiškai.

Jei yra stiprus noras ištaisyti praeities klaidas, tuomet palanki muhurta palengvins praeities karmas. Tai galioja ir kitoms gyvenimo sritims. Aiškus pasiryžimas ištaisyti klaidas ir jų nekartoti atneša norimus pokyčius.

Svarbu žinoti, kad sėkmingos muhurtos parinkimas apima tūkstantį ir vieną taisyklę bei keliasdešimt išimčių. Todėl astrologui norint parinkti palankią dieną, svarbu būti racionaliam ir neišprotėti :). Jei rimtai, visada gelbsti nuoseklios kasdienės dvasinės praktikos, net jei konkreti diena yra visiškai nepalanki tam tikram įvykiui. Nereiškia, kad pavyks išvengti nesėkmių, bet geras nusiteikimas ir vidinė ramybė visada padeda.

Nepaisant galimų išimčių, kurios taikomos kiekvienu atveju individualiai, pateiksiu informaciją apie Saulėgrįžas bei palankias Mėnulio mėnesio dienas. Tai tik klasikinės muhurtos ledkalnio viršūnė, bet ji yra labai svarbi. Sudarinėjant muhurta svarbiausia yra geras mėnulis ir tinkama mėnulio mėnesio diena.

PALANKIOS IR NEPALANKIOS DIENOS. SAULĖGRĮŽA

Laikas kuomet Saulė įeina į Ožiaragio ženklą (~ gruodžio 22 d.) ir dienos pradeda ilgėti yra vadinamas Uttarayana. Šis laikotarpis trunka šešis mėnesius iki kol Saulė įeina į Vėžio ženklą (~ birželio 22 d.). Laikotarpis nuo nulinio Vėžio laipsnio (~ birželio 22 d.) iki nulinio Ožiaragio laipsnio (~ gruodžio 22 d.) yra vadinamas Dakshinayana. Uttarayana yra geresnis laikotarpis nei Dakshinayana.

Uttara (sanskr.) reiškia geriausia. Uttarayana yra geriausias laikas mokytis, tuoktis ir t.t. Tai laikas nuo Žiemos Saulėgrįžos iki Vasaros Saulėgrįžos.

Žiemos Saulėgrįža yra apie gruodžio 22 dieną, kuomet diena yra trumpiausia, o naktis ilgiausia metuose. Vasaros Saulėgrįža yra apie birželio 22 dieną, kuomet diena yra ilgiausia, o naktis trumpiausia metuose. Saulėgrįža yra vadinama Ayana.

Trys dienos prieš Žiemos ir Vasaros Saulėgrįžą yra netinkamos pradėti svarbiems darbams. Taip pat patartina tris dienas po Saulėgrįžos vengti pradėti ilgalaikius projektus. Tai laikas dvasinei praktikai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvienais metais saulėgrįžos diena gali šiek tiek skirtis.

PALANKIOS IR NEPALANKIOS MĖNULIO DIENOS. MĖNULIO MĖNUO

Mėnulio mėnuo yra paremtas Mėnulio judėjimu aplink Žemę. Mėnulio diena yra vadinama Tithi. Viena Mėnulio diena arba Tithi yra Mėnulio kelias nuo Saulės dangaus ilguma, kuris prilygsta 12 laipsnių. Viena Tithi yra nuo 21,5 iki 26 valandų. Mėnulio mėnuo susideda iš 30 Mėnulio dienų/Tithi. Augančio ir dylančio Mėnulio ciklas yra po 15 Tithi. Kiekviena Mėnulio diena turi savo pavadinimą, ją globojančią Dievybę, planetą ir sėkmingą arba nesėkmingą prigimtį konkrečiam įvykiui.

Nuo tinkamai parinktos Mėnulio dienos priklauso Muhurtos klausėjo būsena ir laimės jausmas dėl norimo įvykio rezultato. Mėnulio dienos (Tithi) yra skirstomos į penkias grupes: 1. Laimės (Nanda), 2. Sėkmės (Bhadra), 3. Triumfo (Jaya), 4. Beprasmybės (Rikta), 5. Pilnatvės (Purna).

Konkretus įvykis parenkamas atsižvelgiant į Mėnulio dienų grupei priklausančias savybes. Pavyzdžiui: Rikta (beprasmybės) dienai parenkamas toks įvykis, kuomet reikia užbaigti nemalonius darbus, atsikratyti kažko negero, taip pat operuotis. Laimės dienos – 1, 6, 11 mėnulio ciklo (augančio arba dylančio) diena. Sėkmingos dienos – 2, 7, 12. Triumfo – 3, 8, 13. Beprasmybės – 4, 9, 14. Pilnatvės – 5, 10, 15.

Nežinau, kodėl taip išpopuliarėjo įvairios taip vadinamos Jaunaties praktikos, tačiau svarbu žinoti, kad pirma jaunaties diena ir 11, 12, 13, 14, 15 dylančio mėnulio diena yra nepalankios beveik visiems geriems darbams pradėti. T.y. veiklai, kuri turės ilgalaikes pasekmes.

Primenu, kad augančio ir dylančio mėnulio ciklą sudaro po 15 Tithi/mėnulio dienų, kurios pradedamos skaičiuoti nuo 1. T.y. pirma jaunaties diena yra 1, antra – 2 ir t.t., pirma pilnaties diena yra 1, ir t.t.. Šiomis dienomis mėnulis yra „sudegintas Saulės“ (pirma jaunaties diena) arba visai sudilęs (paskutinės penkios pilnaties ciklo dienos, t.y. nuo 11 iki 15 d.).

Palankiausios yra 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 jaunaties ciklo mėnulio dienos bei 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 pilnaties ciklo mėnulio dienos. Tuomet sakoma, kad mėnulis turi vieną akį (5, 6, 7, 14, 15 augančio mėnulio diena, 8, 9, 10 dylančio mėnulio diena), mėnulis turi dvi akis (8, 9, 10, 11, 12, 13 augančio mėnulio diena, 2, 3, 4, 5, 6, 7 dylančio mėnulio diena).
Savaime suprantama, kad dvi akys yra geriau nei viena. Bet būti aklam yra užvis blogiausia: aklas mėnulis yra pirmos keturios jauno mėnulio dienos, įskaitant pačią jaunaties dieną bei paskutinės penkios pilnaties dienos.


Mėnulio jaunatis ir pilnatis geriausiai tinka dvasinei praktikai.

Kaip minėjau jaunas Mėnulis yra Saulės „sudegintas“, todėl ši diena nėra ir negali būti parenkama santuokai, kaip ir pagrindinė santuokos planeta Venera negali būti Saulės sudeginta. Jei sudeginta planeta Prashna astrologijoje atstovauja klausėją, dingusį daiktą, kitą asmenį ir pan., tuomet tikėtinas blogas rezultatas. Tarkime jei „sudegintas“ Mėnulis atstovauja klausėją ir valdo pirmą būstą (kūnas), tikėtinos sveikatos problemos ir neigiamas atsakymas į Prashną klausimą.

Šis straipsnis parašytas ir įkeltas, pasirinkus Jaya Tithi (pergalingą mėnulio mėnesio dieną). Prisipažinsiu: labai lengvai ir sklandžiai pasirašė. Net keista. Nes kai pradėjau Klasikinės Muhurtos studijas, iš karto pasigailėjau. Galvojau, kad sunkiausia jau praeity, bet klydau. Tuomet du kartus perklausiau Muhurtos kursą :). Ačiū, kar perskaitėtė ir ypatingai tiems, kurie skaitė iki galo :).
Literatūra: Ernst Wilhelm „Classical Muhurta“, 2003