Logo
2024 11 25

Mylima veikla

Klaidžioju sau po mišką be jokių įsipareigojimų, visai kaip vaikystėje tose pačiose vietose. Kadangi miško retrytas eina į pabaigą ir mane vis aplanko įkvėpimas rašyti, noriu papildyti temą apie mylimą veiklą dar kartą. Jei viename mano video Gediminas būtų paklausęs, ar aš myliu savo darbą, tai būčiau turėjusi kiek pagalvoti. Taip, myliu. Bet daug labiau mokausi mylėti žmones ir juos geriau suprasti bei atjausti.

Pradžioje neturėjau supratimo, ką darau, nes viskas vyko labai intensyviai. Finansine prasme buvau įvaryta į kampą, savęs nemačiau įprastoje darbo rinkoje, tuo pačiu metu labai stipriai mokiausi astrologijos pas Ernst Wilhelm. Negana to manyje prasidėjo gilus dvasinis virsmas. Nebuvo laiko, kad žinios ir tai, kas vyksta susigulėtų. Konsultavau. Neturėjau jokio pasirinkimo. Viskas vyko pagreitintai. Kai žiūriu atgal, viskas atrodo kaip filme. Savotiška beprotybė gerąja prasme. Jaučiausi kaip kačiukas įmestas į kūdrą, kuriam paliepė plaukti kaip ešeriui.

Jei kas paklaustų, ką reikia daryti norint pradėti savo veiklą. Tai atsakyčiau, kad reikia nesveikai daug dirbti. Tiksliau nesveikai daug visko daryti. Bandyti ir bandyti, ieškoti ir ieškoti, veikti ir vėl veikti, kad įsitvirtinti. Rašau žargonu, su jumoru, tikiuosi suprantate. Bet tame daug tiesos.

Per daugiau kaip penkis metus galiu paliudyti, kaip dirba žmonės panašiose veiklose arba sau kaip įprasta sakyti. Ne vienas jų turi finansinių sunkumų, nepaisant to, kaip įspūdingai gali atrodyti išorėje, socialiniuose tinkluose ir pan. Neapsigaukite. Dalis jų niekaip negali įsitvirtinti, abejoja ir vis dar ieško. Tokiems įprastai finansiškai padeda kiti šeimos nariai.

Rašau ne tam, kad atgrasyčiau. Bet tam, kad pasidalinčiau sukaupta patirtimi ir konkrečiu planu nuo ko pradėti. Gana dažna situacija: nemėgstu to ką darau, man nesiseka, kažko noriu, bet dar nežinau, ko noriu, turiu keletą pomėgių. Ar galėčiau jais užsiimti?

Labai svarbu viską teisingai įvertinti ir įsivertinti save:
1. Laikas, vieta ir aplinkybės. Jei pradėsite netinkamu laiku, sudegsite ir dings noras bandyti. Jei nesusidėlios tinkamos aplinkybės nors iš pažiūros ir atšiaurios, visata jūsų nepalaikys ir nieko nesigaus. Nes pasaulyje veikia tiek daug įvairių jėgų ir mes esame nuo jų priklausomi.
Mano atveju tinkamas laikas buvo mano amžius – sukaupta gyvenimo patirtis, savo namų turėjimas, kas sudarė idealias sąlygas mokytis ir dirbti, nepaisant visų kitų iššūkių.

2. Duota ir neduota. Jei įdedama daug pastangų, bet niekas nesiklosto, atsakymas aiškus. Galime palyginti su kitomis gyvenimo sritimis, kur įdedame pastangų ir vienokiu ar kitokiu būdu įvykiai vystosi. Jei neduota, su vėjo malūnais tikrai nepakovosite.
Kartais matau, kaip žmonės bando prisidurti papildomų pajamų, kad nereiktų tiek dirbti, investuojant į vienokią ar kitokią pasyvių pajamų formą, nors turi lygiai nulį pinigų investavimo duotybių. Greičiau turi neigiamą karmą skolinant už procentus, perkant ir parduodant bei pan. Bet čia jau sekantis punktas.

3. Yra duomenys arba nėra duomenų (mano mėgiamas posakis). Turi būti tam tikros savybės kaip verslumas, kūrybingumas, konkrečios psichologinės savybės, gyvenimo patirtis ir pan. Konkrečios savybės priklausomai nuo veiklos pobūdžio.
Labai paprastas pavyzdys – sporto treneris pirmiausia turi turėti pakankamai gerus fizinius duomenis, gerai ištreniruota kūną. Manau kiekvienas labai greitai atsakytų į klausimą, ar gali tapti geru sporto treneriu. Tas pats galioja visoms kitoms veikloms.
Visais atvejais yra dirbama su žmonėmis. Reikalingi geri bendradarbiavimo įgūdžiai: paslaugumas, mokėjimas klausytis, noras padėti, gebėjimas laikytis terminų ir duoto žodžio ir t.t. Ar turite šias savybes?
Manau visais atvejais gelbėja nuoširdumas ir asmeninė pastanga. Jei trūksta tam tikrų duomenų, juos galima įgyti per darbą ir gyvenimo patirtį.

4. Veikti pagal savo prigimtį taip vadinamą dharmą. Nes šiame įsikūnyjime veikiate tiksliai pagal savo dharmą. Jei veiksite ne pagal savo prigimtį, gyvenimas labai greitai duos per nosį. Vėjo dharma yra pūsti, kitaip jis ne vėjas. Menininko – kurti. Mamos – besąlygiškai mylėti ir auginti vaikus. Tik jūs vieni gerai žinote savo prigimtį. Tereikia prisėsti švaria galva su popieriaus lapu ir pieštuku bei susirašyti, ką geriausiai sugebu, nesvarbu ar man patinka, ar ne.
Kartais girdžiu kalbant apie stebuklingas sielos formules, kurių dėka žmonės atranda save ir savo veiklas bei įgūdžius, kurių net nesitikėjo, kad turi. Bet aš noriu pasakyti štai ką... Tas, kuris žino, neklausia ir jam nereikia jokių stebuklingų formulių nustatyti savo gabumus. Jis dirba ir dirba su savo gebėjimais, nuolat juos vysto. Beje dvasinės praktikos gali atverti labai daug įvairių gebėjimų, net ir kūrybinių, jei manėte, kad esate visiškai nekūrybinis žmogus. Tačiau tai taip pat didelis darbas, kuomet kasdienė dvasinė sadhana sudaro ne mažiau kaip valandą ir visas gyvenimo būdas yra į tai nukreiptas. Neteko girdėti, kad apie tai kalbėtų sielos formulių sudarytojai. Nes čia reikia visą save atiduoti, norint sukaupti energiją reikalingą savo veiklai įgyvendinti.
Tikrovėje nemaža dalis žmonių turi vidutiniškus kaip sakau maišytus įvairius gebėjimus. Kur kas mažesnė dalis yra išties talentingi ir veikia pagal pašaukimą. Jei norite išsiugdyti pašaukimą, turite visiškai atsiduoti. Ar esate tam pasiryžę?
Galiu atvirai pasakyti, kad daugiau kaip šešis metus nagrinėdama horoskopus matau tiesiog viduriuką. Maždaug 10 – 20 procentų žmonių geriausiu atveju turi kažką išties išskirtinio. Todėl negaliu dėti reklamų, kad štai gimimo horoskopas padės nustatyti Jūsų profesiją. Gimimo horoskopas yra gryna karma. Šiame gyvenime veikiate tiksliai pagal savo atsineštą karmą. Mano tikslas konsultacijų metu parodyti kur kas svarbesnius šio gyvenimo žemėje aspektus, kurie dažnai praleidžiami.

5. Gyvenimo būdas. Mes turime gyventi savo veikla 24/7. Net jei ilsimės, poilsį išnaudojame pasikrauti jėgų ir dar geriau veikti. Mūsų gyvenimo būdo kokybė tiesiogiai atsispindi mūsų veikloje. Vadinasi turime daug investuoti visomis prasmėmis į savo gyvenimo būdo kokybę. Dvasinės praktikos viską užkurs ir pagreitins, padės veikti kokybėje, bet ne kiekybėje.

6. Bandyti ir atidžiai stebėti. Niekada neprarasti budrumo. Tobulėti. Nustoti blaškytis ir daugiau savimi pasikliauti. Nustoti tikėtis, kad kažkas kažkaip parems, pamotyvuos, padarys gerą intervių, parašys gerą atsiliepimą. Geriau nelaukti, o daryti itin susitelkus ir mažiau dairytis į šalis. Neiti lengviausiu keliu ir nedaryti popso. Jei veikla teisinga, visada atsiras savas ratas žmonių.

P.S. Per daug nesižavėkite taip vadinamomis įvairiomis dvasinėmis veiklomis, jei svajojate kažką daryti šioje srityje. Čia tiek daug nesusipratimų, nesąmoningumo, fanatizmo ir aklumo… Darykite, jei širdis kviečia, tačiau niekada nepraraskite budrumo.