Logo


8. SKORPIONAS – वृश्चिक (vriščika)

Skorpionas
Klasikiniuose astrologijos šaltiniuose ženklas Skorpionas aprašomas kaip smulkus, turintis daug kojų ir gyvenantis urvuose, gausiai šeriuotas ir aštriai geliantis. Skorpionai išgyveno žemėje milijonus metų praktiškai nepakitę. Labai ištvermingi, gali išgyventi net per atominę radiaciją, tereikia sausumos ir šilto klimato. Skorpiono ženklo atstovai savyje slapta išgyvena giliausius ir stipriausius jausmus. Patiria giliausią kokią tik galimą jausmų gelmę apie kuria kitų ženklų atstovai gali nenutuokti visą gyvenimą praleidę šalia Skorpiono. Gali atrodyti pakantūs, švelnūs ir malonūs, bet tai kas vyksta jų viduje yra didžioji paslaptis. Skorpionai pasistengs nuslėpti savo emocinį neužtikrintumą ir asmeninius skaudulius, nes bijo būti įskaudinti. Pasistengs nuslėpti savo tikruosius jausmus ar net priklausomybes, neišreikš savo prieraišumo taip kaip švelnusis ir prieraišusis Vėžys. Galvosite, kad Skorpionas turi nepramušamą kiautą ir Jūs klysite... Nes jis pavojingas. Pavojingas savo jausmų gelme ir aštriai geliantis pats sau, o kartais ir kitiems. Todėl būkime jiems supratingi, nes jie išsiilgę emocinės laisvės ir ramybės bei saugumo.

Nedidelis patikslinimas.
Mes visi kuo puikiausiai žinome savo Zodiako ženklą, kuriame mūsų gimimo metu buvo ir švietė Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Dėl to kai kurie sako: “aš visai ne Skorpionas ar ne skorpioniškas”, “esu netipiškas Skorpionas”. Gimimo horoskopo analizė yra holistinis darbas apimantis visus dvylika ženklų ir planetų išsidėstymus juose. Jei nesate Skorpiono ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Skorpiono ženklui priskiriamas savybes: ištvermingumą, paslėptą gilų jautrumą, stiprų emocinio saugumo poreikį, atsparumą ir gebėjimą išlikti, lojalumą jausmų srityje, poreikį nerti į giliausias gelmes ir tyrinėti. Tai priklauso nuo planetų, esančių Skorpiono ženkle.
Sunkiausiai Skorpione sekasi Mėnuliui ir Saturnui. Mėnulis pirmuose trijuose Skorpiono laipsniuose yra labai silpnas, pasižymintis dideliu jautrumu, baimėmis, neužtikrintumu, turintis sumenkintą savęs įvaizdį, vengiantis viešumo. Būdingi suudėtingi santykiai su mama ar dėl tam tikrų aplinkybių mamos pieno trūkumas. Saturnas Skorpione bus priverstas ugdytis geležinę ištvermę ir išmokti teisingai nukreipti savo energiją reikiama linkme, siekiant savo tikslų. Taip pat gali reikšti negebėjimą atsikratyti žalingų įpročių, žaloti save psichologiškai ir fiziškai, skendėti depresijoje, negebėti laikytis disciplinos. Geriausias Skorpiono savybes išryškins Saulė, Jupiteris ir Skorpiono valdovas Marsas, pasižymintis itin didele ištverme ir atkaklumu. Antroje vietoje – Merkurijus ir Venera. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Skorpiono ir kituose ženkluose. Mes visi turime Skorpiono ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis yra pažintinis, paremtas senovinėmis Jaimini ir Parashara sutromis užrašytomis sanskrito kalba, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

PASLĖPTOS KŪNO DALYS

Skorpionui priskiriami išoriniai lytiniai organai ir išangė. Tai jautriausi, mažiausiai apsaugoti išoriniai kūno organai. Skorpiono ženklo atstovai yra jautrūs ir pažeidžiami, bet to stengiasi nedemonstruoti. Silpnos ar pažeistos planetos Skorpiono ženkle (Mėnulis, Saulės “sudegintas” Saturnas) gali reikšti stiprų asmenybės seksualinį pažeidžiamumą. Svarbu suprasti, kad stiprus seksualinis ryšys ir santykiai nesuteikia tikrojo emocinio saugumo. Emocinę laisvę ir laimę susikuriame patys savo viduje. Dirbdami su savimi ilgainiui išvystome emocinį intelektą. Skorpiono užduotis nerti į savo gelmę, pažvelgti į akis savo didžiausioms silpnybėms ir skauduliams, pripažinti savo ribojančius troškimus bei liguistus prisirišimus tam, kad pažinti savo dvasinę prigimtį ir išsilaisvinti. Tik tuomet aplankys tikras saugumo jausmas, atsiras daugiau laisvumo ir užtikrintumo jausmų plotmėje. Dažnai Skorpionai tampa tyrėjais, mokslininkais, analitikais, labai domisi psichologija, psichiatrija, parapsichologija, ezoterika, okultizmu ir pan.

MOTERIŠKAS ŽENKLAS. EMOCINIS SAUGUMAS

Skorpionui svarbu jausti emocinį užtikrintumą ir saugumą, bendraujant su aplinkiniais. Dažnas Skorpiono ženklo atstovas neskubės pašnekovui atskleisti savo gelmės. Bus švelnus, maloniai bendraus, bet greičiausiai išliks paslaptingas ir neišsiduos, ypač jei viduje kirba nors menkiausias neužtikrintumas. Geras Skorpiono ženklo atstovas išliks emociškai stabilus, nesiims veiklos, kuri gali sutrikdyti jo emocinį saugumą, įklampinti į žalingus įpročius ar prisirišimus.

IŠTVERMĖ. DAUG KOJŲ

Daug kojų yra kibumas ir gebėjimas išlaikyti mylimą žmogų greta. Geras kibumas gali reikšti ir per didelį įsikibimą į santykius ar trokštamą emocinį ryšį. Skorpionui kur kas svarbiau gilus emocinis ryšys su mylimaisiais, nei noras išsiskirti savo individualiu charakteriu kaip Avinui. Skorpionas pažįsta save per ryšį su kitais žmonėmis.

Nereikia galvoti, kad Skorpionas yra vien tik užslėpta kundalini energija ar užspaustos giluminės emocijos. Skorpiono valdovas Marsas yra Kšatrijas – Karys. Geras Marsas – geras karys. Karys kasdieniame gyvenime įveikia įvairias kliūtis ir iššūkius, įgyvendina savo tikslus. Kietaktis Avinas atvirai konfrontuoja savo priešą ir jį sumuša, iš karto įveikia kliūtį ir pasiekia savo tikslą. Skorpionas patykoja ir iš pasalų užpuola priešą, suleidžia jam savo nuodus ir gauna tai, ko nori. Skorpionas gali būti ištvermingas karys, palaipsniui įveikiantis visas kliūtis ir užtvirtinantis savo pergalę ar laimėjimus. Neiššvaisto savo energijos be reikalo ir turi užtektinai parako ir alkio siekti tikslų. Tuo tarpu Marsas Vėžio ženkle tinginiauja, gyvena patogų gyvenimą ir be reikalo nekariauja.

VANDUO. JAUSMINGUMAS

Gerai jaučia tai, kas yra paslėpta. Detektyvas. Gali suvokti giliai paslėptas įvairias baimes. Gali nerti gilyn į savo vidinę gelmę, pažinti tamsiąją sielos pusę. Jausdamas gelmę, gali suvokti tiesą ir pajausti Dieviškumą savy. Kuria linkme keliaus – į vidinę tamsybę ar šviesos šaltinį, lemia planetų išsidėstymas ir jų stiprumas Skorpiono ženkle.

KAPHA

Tai nereiškia, kad Skorpionai yra stambūs žmonės, veikiau turi potencialą kaupti energiją savyje. Šią energiją gali panaudoti savigydai – įveikti vidinius psichologinius sunkumus. Dažnai gimimo horoskope ascendentas (kūnas) ar jo valdovas Skorpiono ženkle reiškia smulkesnio sudėjimo žmogų.

VIETOVĖ. SAUSUMA IR VANDUO

Skorpionui gerai turėti saugų urvelį pasislėpti. Pasislepia ten, kai negauna to, ko tikisi iš santykių. Čia jam saugiausia. Skorpionas yra aštriai geliantis. Dėl to mes saugomės, kad netyčia neužliptume ant jo ar liaudiškai tariant „neužsirautume“, nes gali įgelti. Pats jis be reikalo nepuola, svarbiausia neužlipti netyčia. Sausuma yra praktiškumas ir įsižeminimas, vanduo – jausmingumas, noras jausti ryšį. Todėl Skorpionas nori konkrečių jausminių patirčių, kurios suteiktų jam užtikrintumo jausmą.

SPALVA

Senovėje nebuvo tokio plataus spalvų spektro kaip dabar. Klasikiniuose tekstuose Skorpionui priskiriama rausvai ruda ir aukso spalva.

IŠMINČIUS DŽAIMINI (JAIMINI)

Remiantis išminčiaus Jaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Skorpionui priskiriama: demonai, vanduo, gyvatės ir mamos pieno trūkumas. Upadesa sutrose žodis reiškiantis gyvatę „sareesripa“ yra vienas iš Viešpaties Višnaus vardų. Dėl to Skorpionas turi stiprų dvasinį potencialą, ypač jei asmeninė planeta (Atma karaka) sielos kelio vargoje papuola į Skorpiono ženklą. Sielos kelio varga yra vadinama „Navamsa“. Gyvatė yra kundalini energijos simbolis. Skorpionas yra brahmano (šventiko) ženklas. Todėl šiam ženklui būdinga stipriai sutelkta dvasinė ir psichinė energija. Palankus planetų išsidėstymas – puiki galimybė pakilti virš savo vidinių demonų ir tamsybės energijos. Sudėtingas planetų išsidėstymas dėl tam tikrų susiklosčiusių aplinkybių dažniausiai reiškia mamos pieno ar meilės trūkumą kūdikystėje bei tolimesniame gyvenime.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Džiotiša (jyotiṣa ज्योतिष) astrologijoje ženklas yra vadinamas „raši“ (rāśi – राशि). Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Jadžur Vedos priede Vedanga Džiotiša, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „kalarupa“, „laiko įsikūnijimu“ arba „kalapuruša“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Džaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų „Brihat Parashara Hora Sastra“ teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę, kuri pasireiškia kaip tam tikra planetų įtaka, formuojanti mūsų charakterį ir likimą. Pradėjus gilinantis į senovės astrologiją, atsivėrė visiškai naujas matymas ir suvokimas. Šį vyksmą paspartino asmeniniai sąmonės pokyčiai, įskaitant gyvenimo būdo pasikeitimus. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu

Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra Skorpiono ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx.
Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm „Graha Sutras“ (2006), Brihat Parashara Hora Sastra, Jaimini Upadesha Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąją medžiagą.