12 ŽENKLŲ

 

1. AVINAS – मेष (meša)

Aktyvi kurianti ugnis.
Ženklas pasižymintis aktyviomis, kuriančiomis naujoves savybėmis. Išradingas: nepasiduos monotonijai ir kiekvieną kartą tą patį veiksmą ar darbą norės atlikti kitaip nei prieš tai. Ieškos naujų būdų, kad tik nereiktų kartoti tą patį per tą patį. Vieną rytą blynus keps keptuvėje, o kitą rytą orkaitėje.

2. BULIUS – वृष (vriša)

Pastovus, išlaikantis esmę įsižeminimas.
Ženklas, turintis polinkį į pastovumo išlaikymą, neskubantis priimti pokyčių. Svarbus materialinis saugumas ir stabilumas. Savo vertės pajautimas tampriai susijęs su materialine gausa ir gerove, kuri ir suteikia saugumo jausmą. Kaupiantis įvairius praktinius išteklius. Naudinga melžiama karvė, kuri dėka savo išteklių gausos gali pasirūpinti kitais. Kaupia ir dalinasi. Nebadaus ir neleis badauti artimiesiems. Puikūs žemiški konsultantai. Jokio pakylėto svaigimo apie tai, kad mes esame vienis, nežemiškos būtybės iš kitos planetos ir kt.

3. PORA (DVYNIAI) – मिथुन (mithuna)

Pokyčių vėjas, atnešantis permainas. Žaismingas intelektas.
Dvyniai – Mithuna, verčiant iš sanskrito kalbos yra pora: vyras ir moteris. Dažniausiai Dvynius įsivaizduojame kaip identiškus du berniukus ar mergaites. Tačiau tai yra moteris su liutnia ir vyras su lazda. Būtent taip apibūdinamas Dvynių ženklas, remiantis senoviniu Brihat Parashara Hora Sastra tekstu. Vakarietiškoje kultūroje įprasta Dvynių ženklą vaizduoti kaip du berniukus, bet tai labiau vėlesnės graikų kultūros įtakos dalis. Interneto platybėse vargais negalais pavyko surasti labiausiai į tikrą Dvynių ženklą panašų paveiksliuką. Viskas kaip ir atitinka, tik vyras ir moteris turėtų susikeisti muzikos instrumentais. Lazda gali būti naudojama apsaugai arba…būti mušamuoju instrumentu, nors senovės tekstuose nėra pabrėžiama, kad tai muzikantų pora, tiesiog vyro ir moters pora.

4. KRABAS (VĖŽYS) – कर्क (karka)

Viską jaučiantis ir išgyvenantis įvairias jausmines patirtis. Brahmano ženklas. Satvinės prigimties.
Prieraišus ženklas, siekiantis patenkinti emocinius poreikius. Nori viską išjausti. Kad gyvenimas nevirstų emocine kančia, reikia suprasti, kad jausmai tėra įvairių protinių nuostatų atspindžiai ir pasekmės. Todėl jei norisi patirti kitus jausmus, pirmiausia reikia keisti savo požiūrį ar išankstinį nusistatymą, nes kitaip dar ilgai teks suktis toje pačioje jausmų karuselėje. Raktas į gerą savijautą Vėžiams yra teisingos protinės nuostatos,

5. LIŪTAS – सिंह (simha)

Asmenybė magnetas. Orus ir kilnus lyderis. Svarbu išlaikyti nepažeistą asmeninę erdvę. Karališkas, satvinės prigimties ženklas.
Iššūkis Liūtui yra išlaikyti asmeninį orumą, likti ištikimu savo prigimčiai ir užimamai padėčiai, nesvarbu ar tai būtų triumfo, ar pralaimėjimo akimirka. Liūto valdovė yra Saulė, kuriai kaip ir Mėnuliui (Vėžys) priklauso tik vienas ženklas. Likusios planetos valdo po du ženklus (pvz.: Merkurijus – Dvynius ir Mergelę). Todėl Liūto ženklas yra toks visas Karališkas.

6. MERGAITĖ (MERGELĖ) – कन्या (kanya)

Tai Mergaitė, gyvenanti kalnuose, rankose laikanti grūdus ir ugnį.
„Mergaitė“ yra tikslesnis žodis apibūdinti šį Ženklą. Tuo tarpu „Mergelė“ yra maloninis jaunos netekėjusios moters pavadinimas. „Mergaitė“ yra 10 – 12 m. dar nesubrendusi, tyra mergaitė. Svarbu žinoti žodžio reikšmę, tai padeda suvokti Ženklo savybes, tiksliau prognozuoti ir analizuoti horoskopą.
Mergelė yra siejama su vaikais, žaismingumu. Merkurijus, Mergelės valdovas ….

7. SVARSTYKLĖS – तुला (tula)

Klasikiniuose astrologijos šaltiniuose ženklas Svarstyklės apibūdinamas kaip vyras rankose laikantis svarstykles su prekėmis ir stovintis turguje. Tai nėra teisingumo ženklas, kaip įprasta manyti. Svarstyklės yra tarsi prekeivis, šiuo atveju intelektu pasveriantis kiekvieną situaciją: ar verta, ar apsimoka ką nors pradėti daryti. Intelektualus ženklas linkęs apsvarstyti visus “už” ir “prieš”. Todėl Svarstykles įprasta tapatinti su nuolatiniu neapsisprendimu. Senovės išminčius Parashara Svarstykles apibūdina kaip keliaujančias žeme, žudančias ir naikinančias.

8. SKORPIONAS – वृश्चिक (vriščika)

Klasikiniuose astrologijos šaltiniuose ženklas Skorpionas aprašomas kaip smulkus, turintis daug kojų ir gyvenantis urvuose, gausiai šeriuotas ir aštriai geliantis. Skorpionai išgyveno žemėje milijonus metų praktiškai nepakitę. Labai ištvermingi, gali išgyventi net per atominę radiaciją, tereikia sausumos ir šilto klimato. Skorpiono ženklo atstovai savyje slapta išgyvena giliausius ir stipriausius jausmus. Patiria giliausią kokią tik galimą jausmų gelmę apie kuria kitų ženklų atstovai gali nenutuokti visą gyvenimą praleidę šalia Skorpiono.

9. ŠAULYS – धनुस् (dhanus)

Šaulys savo rankose laiko lanką ir žygiuoja žeme. Jis didingas visa savo esybe. Tai satvinis ugnies ženklas, priklausantis kšatrijų (karių ir valdovų) kastai. Pagal senovės išminčių Parašara Šaulys yra apdovanotas spindesiu paties kūrėjo Brahmos. Taip išaukštintai Šaulio ženklas aprašytas Hora šastrose, kurias užrašė išminčiaus mokinys Maitrėja.
Šaulys yra vadinamas “Dhanus”. Dhanus (sanskr.) reiškia lankas. Tai karo ginklas, aprašytas karybos meno sąvade “Dhanurveda” kaip vienas iš daugiau nei šimto karo ginklų. Lankas (dhanus) minimas viename seniausių šventų sanskrito himnų rinkinyje “Rigveda”. Himne apie karo ginklus Dievų yra prašoma pagalbos įveikti priešus pasinaudojant lankais ir tapti nugalėtojais.

10. OŽIARAGIS – मकर (makara)

Ožiaragio vaizdavimas Ožio pavidale – graikų kultūros įtaka. Remiantis senoviniais sanskrito tekstais Ožiaragis vadinamas „Nakra“ (Krokodilas). Dar vienas Ožiaragio pavadinimas yra „Makara“, išvertus iš sanskrito – „Jūrų Pabaisa“ arba „Jūros Drakonas“. Žodis „Makara“ taip pat siejamas su krokodilu, rykliu, delfinu. Dar galima aptikti, kad Ožiaragis yra vaizduojamas kaip gyvūnas, kurio viršutinė kūno dalis yra Elnias, o apatinė – Krokodilas. Teisingiausia būtų Ožiaragį vadinti „Krokodilu“ arba „Jūros pabaisa/drakonu“.

11. VANDENIS – कुम्भ (kumbha)

Vandenis – vyras laikantis ąsotį ir stovintis vandenyje. Taip Vandenį apibūdina išminčius Parašara veikale „Brihat Parashara Hora Sastra“. Kituose klasikiniuose astrologiniuose tekstuose minimas vyras, laikantis vandens ąsotį. Juose nepabrėžiama, kad Vandenis įsibridęs stovi vandens telkinyje. Vandeniui kaip ir jo valdovui Saturnui priskiriamas oro elementas.

12. ŽUVYS – मीन (myna)

Dvi Žuvys viena greta kitos – galva šalia uodegos. Vandens ženklas, gausiai apdovanotas „sattva“ energija, kuri yra šviesos, gerumo ir švaros požymis – „guna“. Šios energijos dėka palaikoma darna prote ir jausmuose. Žuvys yra paskutinis zodiako ženklas, dvyliktas būstas – „bhava“, užbaigiantis visą ciklą. Dvyliktas būstas yra „moksha“ – galutinis dvasinis išsilaisvinimas iš kančios, mirties ir gimimo ciklo bei susiliejimas su Aukščiausiąja Sąmone.

SEKITE MANE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

  

Susisiekite su manimi