12 ženklų

 

2. BULIUS – VRISHA

Pastovus, išlaikantis esmę įsižeminimas.

Ženklas, turintis polinkį į pastovumo išlaikymą, neskubantis priimti pokyčių. Svarbus materialinis saugumas ir stabilumas. Savo vertės pajautimas tampriai susijęs su materialine gausa ir gerove, kuri ir suteikia saugumo jausmą. Kaupiantis įvairius praktinius išteklius. Naudinga melžiama karvė, kuri dėka savo išteklių gausos gali pasirūpinti kitais. Kaupia ir dalinasi. Nebadaus ir neleis badauti artimiesiems. Puikūs žemiški konsultantai. Jokio pakylėto svaigimo apie tai, kad mes esame vienis, nežemiškos būtybės iš kitos planetos ir kt.

Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu švietė saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas. Jei nesate Jaučio ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Jaučio ženklo savybes: palaikyti gausą, gerovę, dalintis savo ištekliais, dirbti praktiniu konsultantu (teisininku, mokytoju ir kt.). Jaučio valdovė venera ir mėnulis, kuris egzaltuotas pirmuose trijuose jaučio laipsniuose, o likusiuose yra mulatrikona (kiek silpnesnė nei egzaltuota, bet palanki), gali būti stiprūs Jaučio ženkle, nors Saulė yra Dvynių arba Avino ženkle. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Jaučio ir kituose ženkluose. Mes visi turime Jaučio ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Jaimini ir Parashara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

BULIUS. KŪNO DALYS – VEIDAS IR KAKLAS.
Šios kūno dalys apima akis, nosį, ausis, burną, gerklę. Priklausantys organai: sinusai, skydliaukė, užkrūčio ir prieskydines liaukos, dantys, liežuvis, seilių liaukos, tonzilės, skruostikauliai, žandikaulis, gerklos, septyni kaklo slanksteliai, viršutinė stemplės ir trachėjos dalis. Jaučiui priskiriamoje kūno dalyje yra pagrindiniai jausminiai organai: akys, liežuvis, nosis ir ausys, skirti patirti malonumams, taip pat kvėpuoti ir maitinis, kad palaikyti gyvybę. Pirmas ženklas gimimo horoskope yra galva, jis prasideda nuo ascendento ir gali būti bet kuris iš dvylikos ženklų, nebūtinai Avinas. Antrasis ženklas horoskope – veidas ir kaklas, tačiau nebūtinai Jautis. Geros ir stiprios planetos ženkluose – sveikos kūno dalys. Taip pat papildomai veido organų būklei įvertinti tikrinamas Jaučio ženklas, galvos – Avino ir t.t.

Stiprios planetos Jaučio ženkle yra žinojimas, kaip tinkamai patenkinti savo poreikius per mitybą ir jusles. Matyti ar užuosti naujas galimybes, išgirsti reikiamą žinią. Akimis mėgautis gražiais vaizdais, uosti malonius kvapus. Suvalgyti skanų pyragaitį ir patirti malonumą. Liežuviu jausti įvairius skonius – pojūčius. Burna galima praryti ar išspjauti neskanų maistą. Matyti galimybes padeda lankstus kaklas. Surambėjęs, silpnas kaklas – nenoras pastebėti ir priimti naujas galimybes.

MOTERIŠKAS ŽENKLAS. PRIĖMIMO BŪSENA.
Moteriškas ženklas reiškia priimančiąją In energiją. Visi lyginiai ženklai astrologijoje yra moteriškos prigimties. Jei horoskope dauguma planetų yra lyginiuose ženkluose, tuomet tai bus žmogus einantis su gyvenimo tėkme, nei aktyviai besiimantis iniciatyvos. Jaučiui svarbiau gerai jaustis. Palankioje terpėje jis jaučia savo vertę ir yra naudingas kitiems. Venera, Jaučio valdovė, atsakinga už žemišką pilnatvę ir pasitenkinimą, gyvybinę energiją (sanskr. Virya) ir jos atstatymą, yra susijusi su spa centrais, poilsinėmis zonomis. Gera Venera – geri sprendimai, teikiantys naudą žmogaus gyvenime, sveikas ir gyvybingas kūnas, prasmingas poilsis, geras savivertės ir pasitenkinimo jausmas. Venera, formuojanti palankias saulės jogas, visada liudija apie žmogaus geranoriškumą, diplomatines savybes. Jautis be reikalo į akis nešoks, marškinėlių neplėšys.  Tai gero komersanto, prekybininko bruožas. Prasta venera – silpnos diplomatinės savybės, nepasitenkinimas gyvenimu.

IŠTVERMINGUMAS
Tai keturkojis gyvūnas, pasižymintis gebėjimu pakelti didelę naštą, būti ištvermingu. Jam reikia šiek tiek daugiau laiko viską apmąstyti, kad galėtų praktiškai įgyvendinti savo užmačias. Kartais gali tekti viską perdaryti ar vėl kartoti nuo pradžių. Jam taip geriau nei nerti stačia galva į ugnį ar ledinį ežerą. Nes tai nugara (apatine kūno dalimi) kylantis ženklas.

RACIONALUMAS. ŽEMĖ
Veiksmai pagrįsti nauda ir verte, išvados padaromos logikos pagalba. Nesvaigsta apie tai, kas nepasiekiama. Naudojasi tuo, kas yra prieinama ir iš ko galima turėti naudos, būna naudingas ir palankus aplinkiniams.

PITTA. KAPHA. VATA
Jautis yra visų trijų energijų derinys. Pitta (ugnis) skatina Jautį ginti ir saugoti tai, ką jis turi, įgyti vertę. Kapha (vanduo) padeda išlaikyti turimą vertę, turtą, gerovę. Vata (vėjas) sukuria balansą tarp anksčiau minėtų energijų ir leidžia atsinaujinti savo turimus išteklius bei savivertės pajautimą.

KŪNAS
Ilgas. Aukštas. Statybininkas Jautis norės išsiskirti, statydamas aukščiausius pastatus.

VIETOVĖ
Miestai. Pirkliai gyvena ir prekiauja miestuose, kur vyksta žmonių susibūrimai.

SPALVA
Balta. Mėnulis (nebūtinai) ir namų būstas Jaučio ženkle, labai didelė tikimybė, jog gyvenate baltame name. Galimi ir kiti deriniai: namų būsto valdovė venera yra Jaučio ženkle ir t.t.

IŠMINČIUS JAIMINI
Remiantis Jaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Jautis yra įvardinamas kaip keturkojis gyvūnas, siejamas su malonumais. Keturkojis gyvūnas simbolizuoja turtą, stabilumą, saugumą, materialų pasaulį. Asmenybė vystosi, kurdama materialinę gerovę. Laimės jausmas tiesiogiai susijęs su patogumais, saugumu.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Jyotish astrologijoje ženklas yra vadinamas „Rasi“. Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Yayur Vedos priede Vedanga Jyotisha, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „Kalarupa“, „Laiko įsikūnijimu“ arba „Kalapurusha“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Jaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų “Brihat Parsara Hora Sastra” teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę. Žodžiais sunku perteikti naują matymą ir darbą gilinantis į senovės astrologiją. Tam turėjo visiškai pasikeisti mano sąmonė, gyvenimo būdas, mitybos įpročiai, net plaukų spalva ir kt. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir siekiant žinių, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu
Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra jaučio ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx

 

  • Teksto nuotrauka https://www.marketwatch.com/…/dont-be-a-bull-in-the-headlig…
    Investuotojų tarpe gerai žinomi terminai – bulių ir meškų rinkos. Bulių rinka yra finansinė rinka, kurioje tikimasi, kad kainos augs. Todėl terminas „bulių rinka“ yra skirtas apibūdinti investavimo strategijai akcijų, obligacijų, valiutų, o kartais prekių rinkose.
  • Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm “Graha Sutras” (2006), Brihat Parasara Hora Sastra, Jaimini Upadesa Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąja medžiagą.

SEKITE MANE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

  

Susisiekite su manimi