12 ženklų

 

3. PORA (DVYNIAI) – MITHUNA

Pokyčių vėjas, atnešantis permainas. Žaismingas intelektas.
Dvyniai – Mithuna, verčiant iš sanskrito kalbos yra pora: vyras ir moteris. Dažniausiai Dvynius įsivaizduojame kaip identiškus du berniukus ar mergaites. Tačiau tai yra moteris su liutnia ir vyras su lazda. Būtent taip apibūdinamas Dvynių ženklas, remiantis senoviniu Brihat Parashara Hora Sastra tekstu. Vakarietiškoje kultūroje įprasta Dvynių ženklą vaizduoti kaip du berniukus, bet tai labiau vėlesnės graikų kultūros įtakos dalis. Interneto platybėse vargais negalais pavyko surasti labiausiai į tikrą Dvynių ženklą panašų paveiksliuką. Viskas kaip ir atitinka, tik vyras ir moteris turėtų susikeisti muzikos instrumentais.  Lazda gali būti naudojama apsaugai arba…būti mušamuoju instrumentu, nors senovės tekstuose nėra pabrėžiama, kad tai muzikantų pora, tiesiog vyro ir moters pora.

Dvyniai yra vyro ir moters sąjunga. Porai svarbu tarpusavio bendravimas ir ryšio palaikymas, susitarimas. Dvyniai niekada nenurims ir vis ieškos pačio geriausio būdo ką nors padaryti: daug analizuos ir aiškinsis, kritikuos. Ilgai nenusiramins, kol neatras dar geresnės priemonės ar būdo atlikti, ką yra sumanę. Nuolat mokysis naujų įgūdžių ir tobulins esamus. Jie bandys dar kartą ir dar kartą, kol įgyvendins trokštamą tikslą. Informacijos ir žinių srautas juos nuneš toli toli…. Svarbiausia nepaskęsti sraute ir atsirinkti tik tai, kas reikalinga duotą akimirką

Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu švietė saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas. Jei nesate Dvynių ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Dvynių ženklo savybes: būti žaismingu, smalsiu, ieškoti, tyrinėti, siekti bendradarbiavimo, būti įvairiapusišku, siekti efektyvumo savo veikloje. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Dvynių ir kituose ženkluose. Mes visi turime Dvynių ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Jaimini ir Parashara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

Tęsiu toliau…

DVYNIAI – PORA. KŪNO DALIS – RANKOS.
Rankos skirtos ką nors daryti: dirbti, kurti, griauti… Ne veltui yra posakis „kaip be rankų“, perkeltine prasme reiškiantis nepajėgumą ką nors atlikti ar nuveikti. Galu gale kai sakome, jog nusviro rankos, tai greičiausiai esame bejėgiai pakeisti susiklosčiusią situaciją ar įtakoti tam tikrą žmonių elgesį. Darbščios rankos – geras amatininkas, savo srities žinovas. Todėl ir sakoma: „darbas rankose tirpsta“. Stiprus Dvynių ženklas ir jo valdovas Merkurijus horoskope gali rodyti puikų specialistą, kūrėją, artistą, rašytoją, verslininką. Dvyniai nebijo eksperimentuoti ir bandyti ar tiesiog žaisti smėlio dėžėje. Juk rankos tam ir duotos.

VYRIŠKAS ŽENKLAS.
Aktyvi energija, kuri siekia pagerinti tai, kas jau senai išrasta ar tiesiog atrasti geriausią būdą efektyviai dirbti su esama informacija. Nelyginis ženklas yra vyriškos energijos pradas, įvardinamas kaip Jang.

ORAS. INTELEKTUALI VEIKLA. IŠSIBARSTYMAS.
Dvyniui tiesiog niežti sužinoti ir išbandyti ką nors naujo. Dvynių valdovas Merkurijus yra atsakingas už uoslę ir valdo kvapus (pvz.: smilkalus). Vadinasi geras Merkurijus padeda užuosti naujas galimybes, įžvelgti perspektyvas. Bet kaip jam nepasimesti tokioje žinių ir galimybių gausoje? O gi kreiptis pagalbos pas Marsą, kuris logikos ir valios dėka padės susitelkti į tikslą, įveikti kliūtis. Saturno pagalba irgi ne pro šalį: ištvermė išbūti ir išlaukti savo žvaigždžių valandos dar niekam nepakenkė.
Tačiau senovės astrologijoje Marso priešas yra Merkurijus. Bet Merkurijui Marsas yra neutralus! Och žinau! Sudėtingi tie planetų tarpusavio ryšiai kaip ir žmonių santykiai. Todėl geriau neturėti prasto Marso Dvynių ar Mergelės ženkle. Galimi ir kiti nepalankūs Marso ir Merkurijaus deriniai su Rahu, Ketu ar Saturnu, kas gali rodyti polinkį ginčytis, būti kategorišku, abejoti savo žiniomis, nematyti naujų galimybių, iššvaistyti daug nereikalingos energijos ieškant atsakymų ir t.t.
Mieli Dvyniai, neišsibarstykit! Nepameskit kelio dėl takelio. Išmokite tikslingiau susitelkti į savo veiklą, pasitikėti ir iššniukštinėti viską iki galo. Geras Merkurijus = Geras Detektyvas.
Ne kiekvienas sugeba turėti daug įvairių žinių ir įgūdžių, kurie atrodytų net nesusiję tarpusavyje. Bet juk tai privalumas! Posakis “visų galų meistras“ gali skambėti kietai ir liudyti žmogaus įvairiapusiškumą, gebėjimą dirbti kelis darbus vienu metu, apjungti įvairias sritis. Juk taip daug kūrybingiau nei tūnoti visą gyvenimą buhalterijoje ir vykdyti vienintelę nekilnojamo turto apskaitą, nesvarbu, kiek darboviečių buvo pakeista. Buhalteriai, tik neįsižeiskite prašau, rašau šį straipsnį iš klasikinio Dvynių požiūrio taško.

IŠTVERMĖ. DVIKOJIS.
Žmogus yra dvikojė būtybė ir gali bėgti gerokai ilgiau nei keturkojis gyvūnas. Gyvūnas bėgs greičiau ir aplenks žmogų, tačiau palūš ilgose distancijose. Vienoje Amerikos valstijoje yra organizuojami žmonių ir arklių bėgimo maratonai. Žmonės pirmauja. Ką tai sako apie Dvynius? Gali ištvermingai ginčytis ir įrodinėti savo tiesą, tyrinėti, knistis, analizuoti, diskutuoti, dirbti, daryti, kurti, griauti…. Nemačiau labiau dirbančio ir užimto gyvūno be žmogaus.

VATA. VIDUTINIS KŪNO SUDĖJIMAS.
Dvynių polinkis lavinti įgūdžius, dirbti su informacija yra Vata energija, kuri palaiko harmoniją tarp aktyvios Pitta ir pasyvios Kapha energijų. Merkurijus, Dvynių valdovas, yra visų trijų Pitta, Vata ir Kapha došų derinys. Ne per daug stambus ar liesas, ne per daug aukštas ar žemas ir t.t. Dėl to Dvyniams yra labiau būdinga įvairovė, jie nebijo pokyčių ir sugeba prisitaikyti, moka išlaikyti tai, kas jau yra sukurta.

VIETOVĖ. MIESTAS.
Priskiriami miestai, kuriuose vyksta judėjimas, egzistuoja pasirinkimo įvairovė, kur dirbti, mokytis, linksmintis ir t.t.

SPALVA.
Žalia. Ketvirtas namų būstas ar jo valdovas Dvyniuose gali reikšti, kad gyvenate vidutinio dydžio žalsvame name, mieste.

IŠMINČIUS JAIMINI
Remiantis Jaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Dvyniams apibūdinti priskiriami niežai. Asmeninė sielos planeta Dvynių ženkle Navamsoje (sielos kelio vargoje) gali reikšti įvairias odos problemas: bėrimus, alergijas, taip pat toksinų perteklių kūne. Gali būti polinkis kasytis, kentėti nuo vabzdžių įgėlimų. Dvyniai gali turėti nepagydomas proto nuostatas, kaip turi, ar neturi būti, per daug užsižaisti savo intelektu, prisirinkti nereikalingos informacijos.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Jyotish astrologijoje ženklas yra vadinamas „Rasi“. Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Yayur Vedos priede Vedanga Jyotisha, kuris skirtas astronominiams skaičiavimas, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „Kalarupa“, „Laiko įsikūnijimu“ arba „Kalapurusha“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Jaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų “Brihat Parsara Hora Sastra” teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę. Žodžiais sunku perteikti naują matymą ir darbą gilinantis į senovės astrologiją. Tam turėjo visiškai pasikeisti mano sąmonė, gyvenimo būdas, mitybos įpročiai, net plaukų spalva ir kt. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu
Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra dvynių ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx

 

  • Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm “Graha Sutras” (2006), Brihat Parasara Hora Sastra, Jaimini Upadesa Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąja medžiagą.

SEKITE MANE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

  

Susisiekite su manimi