12 ženklų

 

4. KRABAS (VĖŽYS) – कर्क (karka)

Viską jaučiantis ir išgyvenantis įvairias jausmines patirtis. Satvinė prigimtis. Brahmano ženklas.
Prieraišus, siekiantis patenkinti emocinius poreikius. Nori viską išjausti. Kad gyvenimas nevirstų emocine kančia, reikia suprasti, kad jausmai tėra įvairių protinių nuostatų atspindžiai ir pasekmės. Todėl jei norisi patirti kitus jausmus, pirmiausia reikia keisti savo požiūrį ar išankstinį nusistatymą, nes kitaip dar ilgai teks suktis toje pačioje jausmų karuselėje. Raktas į gerą savijautą Vėžiams yra teisingos protinės nuostatos, padedančios palaikyti gerą emocinę būseną, kuri nėra priklausoma vien tik nuo gebėjimo išoriškai patenkinti jausminius poreikius. Naivu tikėtis, kad visada būsim mylimi ir aprūpinti rūpestingų tėvų, vyro, žmonos ir niekada nereiks mokytis patiems tapti mylinčiais ir besirūpinančiais kitais. Kita vertus ne visada mūsų meilė ir rūpestis bus priimtas ir įvertintas kitų. Kartais negalėsime patirti abipusio jausmo, jo palaikyti ir juo maitintis. Dėl to Vėžiui pravartu išsilaisvinti iš įvairių emocinių prisirišimų, keisti savo protines nuostatas.

Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu švietė saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas. Jei nesate Vėžio ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Vėžio ženklo savybes: jautrumą, jausmingumą, norą jausti nuolatinį prisirišimą, polinkį į emocionalumą, švelnumą. Tai priklauso nuo planetų, esančių Vėžio ženkle. Marsas Vėžio ženkle yra silpnas, tai rodytų polinkį į tingumą, lėtumą, baikštumą, švelnumą. Jupiteris Vėžio ženkle yra labai stiprus, tuomet žmogus bus dosnus, atlaidus, norės daryti gerus darbus, jaustis kilnus. Ženklo valdovas Mėnulis Vėžyje tik išryškina Vėžio ženklo savybes: prieraišumą, polinkį tenkinti savo emocinius poreikius, prisitaikyti. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Vėžio ir kituose ženkluose. Mes visi turime Vėžio ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Jaimini ir Parashara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

VĖŽYS. KŪNO DALIS – KRŪTINĖ.
Krūtinės srityje yra širdis, čia patiriame ir išgyvename įvairiausius jausmus. Ne veltui sakoma: „krūtinę suspaudė…“, „kaip akmuo užgulė širdį“ ar „akmuo nuo krūtinės nusirideno“… Tai išsireiškimai, apibūdinantys emocinę naštą ar emocinį palengvėjimą. Krūtinės srityje yra plaučiai. Nieko nuostabaus, kad yra įvairios kvėpavimo technikos, kurios atpalaiduoja ir padeda išsilaisvinti nuo slegiančio skausmo ar įtampos. Svarbu pasirinkti tinkamą kvėpavimo techniką. Kai nėra galimybių praktikuoti, palengvėjimą gali suteikti paprasčiausias iškvėpimas su nuoširdžiu atodūsiu. Vėžiams būdingos nuolat besikeičiančios emocijos. Krūtinės sričiai priklauso krūtinkaulis, krūtys, diafragma, krūtinės slanksteliai, šonkauliai krūtinės srityje. Vėžiai! Kvėpuokite! Ne laukite, kol emocijos užguls širdį, ne tapkite emocijų vergu.

MOTERIŠKAS ŽENKLAS. PRIĖMIMO BŪSENA.
Moteriškas ženklas reiškia priimančiąją In energiją. Visi lyginiai ženklai astrologijoje yra moteriškos prigimties. Jei horoskope dauguma planetų yra lyginiuose ženkluose, tuomet tai bus žmogus labiau einantis su gyvenimo tėkme, nei aktyviai besiimantis iniciatyvos. Vėžio valdovas Mėnulis vedinėje astrologijoje yra Karalienė, o Saulė – Karalius. Stiprios planetos Vėžyje – švelni, taiki, atlaidi, priimanti moteris, gryna moteriška energija. Vedinėje astrologijoje Venera yra moteriška planeta, bet tai yra santuokos planeta, ne moteris. Mėnulis yra moteris, o Saulė – vyras. Venera ir Mėnulis tarpusavyje yra priešai. Priešai? O taip! Mėnulio ir Veneros deriniai rodo emocionaliai nepasotinamą asmenybę, pernelyg didelį prisirišimą, nuolatinį poreikį jausti stiprų ryšį su mylimuoju/ąja. Stiprus Mėnulis su Venera Vėžio ženkle gali rodyti moterį, kuri nė dienos ne gali išgyventi be savo mylimųjų. Vėžiams svarbu mylėti ir jaustis mylimiems.

IŠTVERMINGUMAS.
Būdingas atkaklumas, jausmingas atkaklumas. Vėžys (Krabas) turi daug judančių kojų, gyvena tiek sausumoje, tiek vandenyje. Kibios kojytės – emocinis įsikibimas.

JAUSMINGUMAS. VANDUO.
Vėžiui svarbu jausti tarpusavio ryšį, pažinti savo jausmingumą, per daug ne prisirišti prie jausmų.

KAPHA.
Kapha doša Vėžiui padeda išlaikyti jausmus, išsaugoti prieraišumą.

KŪNAS
Labiau tvirtas arba apkūnus kūno sudėjimas. Vėžio ascendentas gali reikšti labiau apvalainą mėnulišką veidą.

VIETOVĖ. MIESTAS.
Vandeningos vietos. Namo būsto valdovas Vėžio ženkle – būstas prie vandens ar šlapioje vietovėje, drėgno klimato zonoje.

SPALVA.
Šviesiai raudona, rausva. Venera vedinėje astrologijoje reiškia ir transporto priemonę. Venera Vėžio ženkle – rausvas automobilis. Ach kaip mergaitiška!

IŠMINČIUS JAIMINI
Remiantis Jaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Vėžiui apibūdinti priskiriami tolimi kraštai. Asmeninė sielos planeta Vėžio ženkle reikš polinkį svetimiems kraštams ar gyvenamąją vietą užsienyje. Tai kelionių jūra ženklas. Jaimini savo sutrose užsimena apie emocinį Vėžio nestabilumą, įsikibimą. Šių būsenų palaikymas tik gilina emocinę tuštumą. Pravartu labiau stebėti savo jausmus ir prabusti! Kartais gali pritrūkti drąsos keisti savo elgesio būdą santykiuose, nes žmogus yra pernelyg priklausomas emociškai nuo savo partnerio ar mylimųjų.

GERAS VĖŽIO ŽENKLO ATSTOVAS MATYS ŠIRDIMI, BENDRAUS IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Jyotish astrologijoje ženklas yra vadinamas „Rasi“. Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Yayur Vedos priede Vedanga Jyotisha, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „Kalarupa“, „Laiko įsikūnijimu“ arba „Kalapurusha“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Jaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų “Brihat Parsara Hora Sastra” teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę. Žodžiais sunku perteikti naują matymą ir darbą gilinantis į senovės astrologiją. Tam turėjo visiškai pasikeisti mano sąmonė, gyvenimo būdas, mitybos įpročiai, net plaukų spalva ir kt. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir siekiant žinių, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu
Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra vėžio ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx  

  • Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm “Graha Sutras” (2006), Brihat Parasara Hora Sastra, Jaimini Upadesa Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąja medžiagą.

SEKITE MANE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

  

Susisiekite su manimi