12 ženklų

 

5. LIŪTAS – सिंह (simha)

Asmenybė magnetas. Orus ir kilnus lyderis.

Svarbu išlaikyti nepažeistą asmeninę erdvę. Karališkas, satvinės prigimties ženklas. Iššūkis Liūtui yra išlaikyti asmeninį orumą, likti ištikimu savo prigimčiai ir užimamai padėčiai, nesvarbu ar tai būtų triumfo, ar pralaimėjimo akimirka. Liūto valdovė yra Saulė, kuriai kaip ir Mėnuliui (Vėžys) priklauso tik vienas ženklas. Likusios planetos valdo po du ženklus (pvz.: Merkurijus – Dvynius ir Mergelę). Todėl Liūto ženklas yra toks visas Karališkas. Gera Saulė Liūto ženkle, nepažeista priešų Veneros, Saturno ir kt., visada bus linkusi į lyderystę. Stipriausi ženklai lyderystei yra Avinas ir Liūtas, jų valdovai – Saulė ir Marsas yra priskiriami karių kastai (Kshatriya). Kariai yra valdovai. Geras Liūto ženklas ar tiesiog stipri Saulė asmeniniame horoskope visada rodys kryptingą, nuoseklią mintyse ir veiksmuose asmenybę. Tokia yra Saulės prigimtis, užrašyta senoviniuose raštuose.

Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu švietė Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas. Jei nesate Liūto ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Liūto ženklui priskiriamas savybes: lyderystę, kilnumą, aktyvumą, orumą. Tai priklauso nuo planetų, esančių Liūto ženkle. Marsas Liūto ženkle yra stiprus ir kilnus karys, laukiantis naujų iššūkių. Venera Liūto ženkle yra silpna, ji svečiuose pas savo priešą Saulę, tai rodytų išdidumą, norą būti dėmesio centre, kartais tai gali virsti tiesiog pasipūtimu, amžinu nepasitenkinimu savimi ir santykiais. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Liūto ir kituose ženkluose. Mes visi turime Liūto ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Jaimini ir Parashara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

LIŪTAS. KŪNO DALIS – PILVO ERTMĖ.
Pilvo ertmėje yra išsidėstę pagrindiniai organai: skrandis, kepenys, inkstai, blužnis, tulžies pūslė, kasa ir antinksčiai. Pastarosios dvi liaukos yra svarbios mūsų energijos lygio palaikymui. Manipura yra Saulės rezginio čakra, siejama su ugnimi, galia, energija, savigarba, metabolizmu, autonomija. Saulės rezginys yra energijos centras, iš kurio semiamės gyvybinių jėgų. Jeigu saulės rezginio čakros veikla sutrikusi, žmogus gali susirgti virškinimo sistemos, kepenų ir kt. ligomis. Šios čakros kaip ir Liūto ženklo galia yra gyvybingumas ir orumo išlaikymas.

VYRIŠKAS ŽENKLAS. AKTYVUS KURIANTIS PRADAS.
Vyriškas ženklas reiškia aktyvią kuriančią Jan energiją. Visi nelyginiai ženklai astrologijoje yra vyriškos prigimties. Jei horoskope dauguma planetų yra nelyginiuose ženkluose, tuomet tai bus labiau iniciatyvus nei pasyvus žmogus. Liūto valdovė Saulė vedinėje astrologijoje yra Karalius.

IŠTVERMINGUMAS.
Keturkojis gyvūnas. Keturkojai gyvūnai yra ištvermingi, gali pakelti pakankamai didelį krūvį.

UGNIS. KŪRYBINGUMAS.
Du viename: aktyvi kūryba ir gebėjimas išlaikyti bei įtvirtinti kūrybos rezultatus, nes Liūtas yra pastovus (angl. fixed) ženklas.

PITTA.
Žmogaus kūne Pitta doša pasireiškia kaip jėgos projekcija, valdo virškinimo, medžiagų apykaitos ir kitus svarbius procesus. Pitta doša Liūto ženklui sužadina lyderystės savybes, skatina drąsiai siekti užsibrėžto tikslo, padeda būti atsakingu ir energingu.

KŪNAS.
Liūto ženklas yra didelis. Ascendentas (kūnas) arba jo valdovas Liūto ženkle reikš didelį žmogų. Nebūtinai stambų, bet didelį. Liūto ženklas siejamas su dideliais ir stambiais karjeros tikslais.

VIETOVĖ.
Išminčius Jaimini Liūto ženklą sieja su savo šalimi, kraštu. Prognozavime tai bus gimta šalis, grįžimas gimtinėn, kuomet ascendentas (lagna), ketvirtas būstas (namai) yra Liūto ženkle ir pan.

SPALVA.
Senovėje nebuvo tokio plataus spalvų spektro, kokį galime matyti šiandien. Tais laikais nebuvo dažų parduotuvių, kur nukeliavę galime išgauti norimą spalvą ar atspalvį. Todėl senovės astrologijoje Liūto ženklas buvo siejamas su blyškia spalva. Modernioje astrologijoje Liūtui priskiriama geltona spalva, kuri suaktyvina saulės rezginio čakrą Manipurą.

Geras Liūto ženklas – atsakinga ir kilni asmenybė, spinduliuojanti vidinę galią. Liūto valdovas yra Saulė – Atmanas – Siela, todėl stiprus Liūto ženklas visada įsiklausys į savo sielos vedimą ir išlaikys savastį.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Jyotish astrologijoje ženklas yra vadinamas „Rasi“. Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Yayur Vedos priede Vedanga Jyotisha, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „Kalarupa“, „Laiko įsikūnijimu“ arba „Kalapurusha“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Jaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų “Brihat Parashara Hora Sastra” teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę. Žodžiais sunku perteikti naują matymą ir darbą gilinantis į senovės astrologiją. Tam turėjo visiškai pasikeisti mano sąmonė, gyvenimo būdas, mitybos įpročiai, net plaukų spalva ir kt. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir siekiant žinių, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu
Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra liūto ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx

  • Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm “Graha Sutras” (2006), Brihat Parasara Hora Sastra, Jaimini Upadesa Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąja medžiagą.

SEKITE MANE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

  

Susisiekite su manimi