12 ženklų

 

6. MERGAITĖ (MERGELĖ) – कन्या (kanya)

Tai Mergaitė, gyvenanti kalnuose, rankose laikanti grūdus ir ugnį.
„Mergaitė“ yra tikslesnis žodis apibūdinti šį Ženklą. Tuo tarpu „Mergelė“ yra maloninis jaunos netekėjusios moters pavadinimas. „Mergaitė“ yra 10 – 12 m. dar nesubrendusi, tyra mergaitė. Svarbu žinoti žodžio reikšmę, tai padeda suvokti Ženklo savybes, tiksliau prognozuoti ir analizuoti horoskopą.

Mergelė yra siejama su vaikais, žaismingumu. Merkurijus, Mergelės valdovas yra egzaltuotas šiame ženkle, dėl to Mergelės Ženklo atstovai yra draugiški, linkę bendradarbiauti, užmegzti tarpusavio ryšį. Jei daugiausia planetų yra susikaupę Mergelės ir Dvynių ženkluose, tinkamiausias darbas yra su žmonėmis: aptarnavimo, paslaugų, konsultavimo ir pan. srityje. Merkurijaus planeta yra atsakinga už draugus, todėl nieko nuostabaus, kad stiprus Merkurijus reiškia žmogaus gebėjimą kurti ir išlaikyti gražią draugystę. Geras Mergelės ženklo atstovas neapsunkina savęs sudėtingais santykiais, mato ir palaiko kituose gerąsias savybes.

Merkurijus yra „Buddhi“ (sanskr.) – intelektas, „Buddha“ reiškia intelektualų, išmintingą žmogų. Merkurijus, Mergelės valdovas, yra siejamas su prabudusiu intelektu, kuris pažadinamas veiksmingų praktikų dėka. Todėl geras Mergelės ženklo atstovas yra intelektualus, visada randa ir puikiai pritaiko tinkamas praktikas, technikas savo sąmonei plėsti bei gyvenimo kokybei gerinti. Nuoseklus ir kryptingas praktikavimas duoda norimus rezultatus, žmogaus gyvenimas tampa sėkmingu. Mergelė jaučia atsakomybę už savo gyvenimo gerovę, pareigingai ir sąžiningai atlieka užduotis, kartais prisiima per daug atsakomybės.

Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu švietė Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas. Jei nesate Mergelės ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Mergelės ženklui priskiriamas savybes: draugiškumą, polinkį bendradarbiauti, analizuoti, tyrinėti, ieškoti efektyvių praktikų savo gyvenimui gerinti, jas nuosekliai taikyti. Minėtos savybės priklauso nuo planetų, esančių Mergelės ženkle. Taip pat svarbus ir Dvynių ženklas, nes jo kaip ir Mergelės valdovas yra Merkurijus. Stiprus Merkurijus Dvynių ženkle stiprina planetas, esančias Mergelės ženkle. Silpniausia Mergelės ženkle yra santuokos planeta Venera, kuri Navamsoje (sielos kelio, santuokos varga – išvestinis horoskopas) rodys kliūtis santuokoje (dažniausiai skyrybas) bei problemas seksualiniame gyvenime. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Mergelės ir kituose ženkluose. Mes visi turime Mergelės ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Jaimini ir Parashara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

MERGELĖ. KŪNO DALIS – KLUBAI. 
Tai plotas žemyn nuo klubų kaulų iki šlaunikaulio, apimantis penkis apatinius nugaros slankstelius, žarnyną. Žarnynas įsiurbia suvirškintas maisto medžiagas, vandenį, druskas, mineralines medžiagas. Nesuvirškintos maisto liekanos yra pašalinamos.
Mergelė bendraudama su žmonėmis, sugeba atsirinkti ir matyti gerąsias jų savybes, per daug nekreipia dėmesio į tai, kas juose yra negatyvaus. Neapsunkina draugystės. Todėl Mergelės yra vieni geriausių draugų.

MOTERIŠKAS ŽENKLAS. PRAKTIŠKUMAS.
Moteriškas ženklas reiškia priimančiąją In energiją. Visi lyginiai ženklai astrologijoje yra moteriškos prigimties. Jei horoskope dauguma planetų yra lyginiuose ženkluose, tuomet tai bus žmogus labiau priimantis gyvenimo tėkmę, nei aktyviai inicijuojantis pokyčius. Kadangi Venera, kuri yra moteriška planeta, Mergelės ženkle yra silpna, o Merkurijus, Mergelės valdovas, yra neutralus (nei vyriška, nei moteriška planeta), tai išryškina praktinį požiūrį į santykius. Mergelei nebūdingas itin aktyvus ir ilgesingas prieraišumas meilės santykiuose kaip Vėžio ženklo atstovui. Merkurijus yra geras vadybininkas, kūrybiškai vykdo pavestas užduotis, puikiai suderina vyrišką ir moterišką pradą savyje. Gerai jaučiasi, kai yra naudinga/-as.

IŠTVERMĖ. DVIKOJIS.
Žmogus yra dvikojė būtybė ir gali bėgti gerokai ilgiau nei keturkojis gyvūnas. Gyvūnas bėgs greičiau ir aplenks žmogų, tačiau palūš ilgose distancijose. Vienoje Amerikos valstijoje yra organizuojami žmonių ir arklių bėgimo maratonai. Žmonės pirmauja. Ką tai sako apie Mergelę? Ištvermingas, kruopštus darbuotojas, pakanka parako ilgai analizuoti ir tyrinėti. Marsas Mergelės ženkle – niekada nepavargsta teisintis, net nepastebi, kad kitiems to visai nereikia. Jei trūksta pasitikėjimo savo profesine kompetencija, uoliai ir kruopščiai dirbs, kad užmaskuotų bet kokią savo žinių spragą, tarsi kiti žmonės jų profesionalumą vertintų taip kaip ir jie. Nemačiau labiau dirbančio ir užimto gyvūno be žmogaus.

ŽEMĖ. PRAKTIŠKUMAS.
Nieko daugiau nepridursi – gera gaspadinė, geras gaspadorius. Visada stengiasi suprasti problemą ir rasti jai sprendimo būdą, kurį iš karto ir pritaiko. Ūkiškas, praktiškas požiūris į gyvenimiškus reikalus.

PITTA. KAPHA. VATA.
Mergelė yra visų trijų energijų derinys. Pitta (ugnis) skatina Mergelę imtis pastangų pagerinti savo gyvenimą. Kapha (vanduo) leidžia jausti pasitenkinimą supančia aplinka ir gyvenimu. Vata (vėjas) leidžia atsisakyti to, kas atgyveno ir nebeturi praktinės naudos jų gyvenimui.

KŪNAS.
Vidutinis kūno sudėjimas. Ascendento ženklas Mergelė dažniausiai reikš vidutinį kūno sudėjimą, remiantis statistiniu gimimo šalies žmonių sudėjimu. Mergelei nerūpės grandioziniai projektai kaip Avinui, asmeniniuose siekiuose vyraus pusiausvyra.

VIETOVĖ.
Kalnai. Kadangi Mergaitė gyvena kalnuose, kur visada grynas ir tyras oras, tai ir draugystė su Mergele yra kaip gaivus oro gurkšnis: lengva ir paprasta.

SPALVA.
Šviesi. Blizganti. Gyvenimas senovėje tikrai nepriminė šiuolaikinės dažų parduotuvės, spalvų pasirinkimo spektras buvo kur kas kuklesnis.

IŠMINČIUS JAIMINI.
Remiantis Jaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis atsirado 6000 metų pr. Kr., Mergelei kaip ir Dvyniams apibūdinti priskiriami niežai, virškinimo ugnis. Asmeninė sielos planeta Mergelės ženkle Navamsoje (sielos kelio vargoje) gali reikšti įvairias odos problemas: bėrimus, alergijas, taip pat toksinų perteklių kūne dėl virškinimo veiklos sutrikimų. Gali būti polinkis kasytis, kentėti nuo vabzdžių įgėlimų. Mergelė gali turėti seksualinių problemų, jei pagrindiniame horoskope ir Navamsoje Veneros planeta yra Mergelės ženkle.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Jyotish astrologijoje ženklas yra vadinamas „Rasi“. Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Yayur Vedos priede Vedanga Jyotisha, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Vėliau senovės indai zodiaką vadino „Kalarupa“, „Laiko įsikūnijimu“ arba „Kalapurusha“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Jaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų “Brihat Parashara Hora Sastra” teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę. Žodžiais sunku perteikti naują matymą ir darbą gilinantis į senovės astrologiją. Tam turėjo visiškai pasikeisti mano sąmonė, gyvenimo būdas, mitybos įpročiai, net plaukų spalva ir kt. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir siekiant žinių, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu
Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra mergelės ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx

  • Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm “Graha Sutras” (2006), Brihat Parasara Hora Sastra, Jaimini Upadesa Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąja medžiagą.

SEKITE MANE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

  

Susisiekite su manimi