12 ženklų

 

7. SVARSTYKLĖS – TULA

Klasikiniuose astrologijos šaltiniuose ženklas Svarstyklės apibūdinamas kaip vyras rankose laikantis svarstykles su prekėmis ir stovintis turguje. Tai nėra teisingumo ženklas, kaip įprasta manyti. Svarstyklės yra tarsi prekeivis, šiuo atveju intelektu pasveriantis kiekvieną situaciją: ar verta, ar apsimoka ką nors pradėti daryti. Intelektualus ženklas linkęs apsvarstyti visus “už” ir “prieš”. Todėl Svarstykles įprasta tapatinti su nuolatiniu neapsisprendimu. Senovės išminčius Parashara Svarstykles apibūdina kaip keliaujančias žeme, žudančias ir naikinančias. Svarstyklių ženklo atstovas gali pražudyti save ieškodamas tinkamo sprendimo arba pažaboti žudantį intelektą ir rinktis tas vietas bei galimybes, kur jam ir jo šeimai tikrai apsimoka ar verta būti. Svarstyklės yra Avino priešingybė: priklausomos nuo bendradarbiavimo ir abipusio vertės kūrimo santykiuose su kitais žmonėmis, joms svarbu išlaikyti diplomatinius santykius. Tuo tarpu Avinui svarbiausia jo asmeninių idėjų įgyvendinimas dabar pat nesvarbu apsimokės ar ne

 

Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu švietė Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas. Jei nesate Svarstyklių ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Svarstyklių ženklui priskiriamas savybes: poreikį apsvarstyti ir įvertinti galimybes, remiantis intelektu priimti geriausius sprendimus bei siekti abipusiai naudingo bendradarbiavimo. Tai priklauso nuo planetų, esančių Svarstyklių ženkle. Venera, Merkurijus ir Saturnas Svarstyklių ženkle rodys stiprius polinkius ir gebėjimą išlaikyti diplomatinius santykius. Nepaisant to, kad visų ženklų atstovai gali būti lyderiais, tačiau Saulė Svarstyklių ženkle nėra sutverta labai išraiškingai ir stipriai lyderystei, nes Saulė svečiuose pas Venera, o šios tarpusavyje yra priešai. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Svarstyklių ir kituose ženkluose. Mes visi turime Svarstyklių ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Jaimini ir Parashara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

SVARSTYKLĖS. KŪNO DALIS – DUBUO. 
Dubens sričiai priklauso šlapimo puslė, tiesioji žarna, vidiniai reprodukciniai organai, kiaušidės, prostata, penki kryžkaulio slanksteliai. Silpnos ar pažeistos planetos Svarstyklių ženkle rodys atitinkamų organų sutrikimus.

VYRIŠKAS ŽENKLAS. AKTYVUS BENDRADARBIAVIMAS.
Svarstyklės yra kūryba ir augimas bendradarbiaujant su kitais. Šio ženklo atstovai sugeba atsisakyti nereikalingų atgyvenusių dalykų ir pasilikti tik tai, kas vertinga santykiuose. Visada pasinaudoja naujomis ryšių ir pažinčių užmezgimo galimybėmis. Svarstyklėms svarbu tiksliai žinoti, ko jie nori santykiuose ir nesvyruoti. Kadangi Saulė Svarstyklių ženkle yra svečiuose pas priešą Venerą, gali trūkti kryptingumo ir tvirtumo priimant sprendimus. Nekankinkite saves ir neerzinkite kitų savo neryžtingumu.

IŠTVERMĖ. DVIKOJIS.
Žmogaus ženklas. Svarstyklės yra ištvermingos aktyviai kurti ir palaikyti ilgalaikius santykius, diplomatiškai prisitaikydamos. Kartais paskendę svarstymuose ir abejonėse gali priimti sau nepalankius sprendimus ir po to kantriai gailėtis. Svarstyklės! Tapkite labiau užtikrintos ir aiškiai tai ištransliuokite

ŽEMĖ. PRAKTIŠKUMAS.
Nieko daugiau nepridursi – gera gaspadinė, geras gaspadorius. Visada stengiasi suprasti problemą ir rasti jai sprendimo būdą, kurį iš karto ir pritaiko. Ūkiškas, praktiškas požiūris į gyvenimiškus reikalus.

ORAS. INTELEKTAS.
Naudojasi intelektualiniais gebėjimais įvertinti esamą situaciją ir galimybes, įžvelgti naujas gaires ir perspektyvas santykiuose. Per daug emocionaliai neįsijaučia ir neprisiriša taip stipriai kaip Vėžys, daug svarbiau vienyjantys panašumai ir apsikeitimas informacija.

VATTA. VIDUTINIS KŪNO SUDĖJIMAS.
Pasitaikius naujai galimybei, Svarstyklės visada pasirinks geriausią variantą. Neužsiciklins ties blogomis kito žmogaus savybėmis ar nepalankiomis aplinkybėmis, ieškos naujų būdų užmegzti ryšį su aplinka. Tai Vatta energija, kuri harmonizuoja aktyvią Pitta ir pasyvią Kapha energijas. Svarstyklės noriai išklausys ir palaikys pokalbį, tuo pačiu metu suderins aktyvų ir pasyvų pradą. Ascendentas ar jo valdovas Svarstyklių ženkle greičiausiai rodys vidutinį kūno sudėjimą.

VIETOVĖ. SAUSUMA.
Ketvirtas būstas horoskope, reiškiantis namus ir nekilnojamą turtą, Svarstyklių ženkle reikš namą sausumoje. Ši klasifikacija klasikinėje astrologijoje padeda ieškant dingusių daiktų, kuomet sudaromas horoskopas konkrečiam klausimui, kuris paremta tiksliu laiku, kada daiktas dingo ar jo buvo pasigesta. Gali būti, kad dauguma Svarstyklių daug jaukiau jaučiasi sausumoje nei vandenyje. Be abejo Svarstyklėms reikia judrių ir aktyvių vietų bendravimui, kaip ir minėjau pradžioje šį ženklą apibūdina vyras su svarstyklėmis turgavietėje.

SPALVA. TAMSI.
Senovėje nebuvo tokio plataus spalvų spektro kaip dabar. Išminčius Parashara Svarstykles vadina krishna, sanskrito žodžio šaknis „krish“ reiškia tamsus, juodas. Dylantis mėnulis yra tamsus, todėl vadinamas „krishna paksha“.

IŠMINČIUS JAIMINI.
Remiantis Jaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Svarstyklėms išminčius priskiria prekybą bei prekybinius gebėjimus. Svarstyklių ženklo atstovas nebūtinai turi būti prekybininkas. Tai žmogus, kuriam labai svarbu įgyti tai, kas jo manymu yra vertinga ar turi pridėtinės vertės ilgalaikėje perspektyvoje. Asmeninė sielos planeta Svarstyklių ženkle Navamsoje (sielos kelio vargoje) gali reikšti, jog gyvenimo kelias bus susijęs su prekyba ar verslu, jei yra papildomų rodiklių pagrindiniame horoskope Rasi Varga.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Jyotish astrologijoje ženklas yra vadinamas „Rasi“. Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Yayur Vedos priede Vedanga Jyotisha, kuris skirtas astronominiams skaičiavimas, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „Kalarupa“, „Laiko įsikūnijimu“ arba „Kalapurusha“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Jaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų “Brihat Parsara Hora Sastra” teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę. Žodžiais sunku perteikti naują matymą ir darbą gilinantis į senovės astrologiją. Tam turėjo visiškai pasikeisti mano sąmonė, gyvenimo būdas, mitybos įpročiai, net plaukų spalva ir kt. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu
Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra Svarstyklių ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx

  • Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm “Graha Sutras” (2006), Brihat Parasara Hora Sastra, Jaimini Upadesa Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąją medžiagą.

SEKITE MANE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

  

Susisiekite su manimi