12 ženklų

 

8. SKORPIONAS – VRISCHIKA

Klasikiniuose astrologijos šaltiniuose ženklas Skorpionas aprašomas kaip smulkus, turintis daug kojų ir gyvenantis urvuose, gausiai šeriuotas ir aštriai geliantis. Skorpionai išgyveno žemėje milijonus metų praktiškai nepakitę. Labai ištvermingi, gali išgyventi net per atominę radiaciją, tereikia sausumos ir šilto klimato. Skorpiono ženklo atstovai savyje slapta išgyvena giliausius ir stipriausius jausmus. Patiria giliausią kokią tik galimą jausmų gelmę apie kuria kitų ženklų atstovai gali nenutuokti visą gyvenimą praleidę šalia Skorpiono. Gali atrodyti pakantūs, švelnūs ir malonūs, bet tai kas vyksta jų viduje yra didžioji paslaptis. Pernelyg nedemonstruos savo jausmingumo, nes bijo būti įskaudinti. Niekada neparodys, kad bijo būti įskaudinti ir to neišreikš savo jausmais kaip prieraišus Vėžys. Galvosite, kad Skorpionas turi nepramušamą kiautą ir Jūs klysite… Nes jis pavojingas. Pavojingas savo jausmų gelme. Pavojingas ir aštriai geliantis pats sau. Todėl būkime jiems supratingi, nes jie išsiilgę emocinės ramybės ir saugumo jausmuose.

Nedidelis patikslinimas
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu švietė Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas. Jei nesate Skorpiono ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Skorpiono ženklui priskiriamas savybes: ištvermingumą, paslėptą gilų jautrumą, stiprų emocinio saugumo poreikį, atsparumą ir gebėjimą išlikti, lojalumą jausmų srityje. Tai priklauso nuo planetų, esančių Skorpiono ženkle. Sunkiausiai Skorpione sekasi Mėnuliui ir Saturnui. Mėnulis pirmuose trijuose Skorpiono laipsniuose yra labai silpnas: atskleidžia didelį jautrumą, silpną savęs įvaizdį, daugybę baimių ir neužtikrintumą, gali rodyti sudėtingus santykius su mama. Saturnas Skorpione bus priverstas ugdytis geležinę ištvermę ir išmokti teisingai nukreipti savo energiją reikiama linkme, siekiant tikslų. Geriausias Skorpiono savybes išryškins Saulė, Jupiteris ir Skorpiono valdovas Marsas. Antroje vietoje – Merkurijus ir Venera. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Skorpiono ir kituose ženkluose. Mes visi turime Skorpiono ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Jaimini ir Parashara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

SKORPIONAS. PASLĖPTOS KŪNO DALYS.
Skorpionui priskiriami išoriniai lytiniai organai ir išangė. Tai jautriausi, mažiausiai apsaugoti išoriniai kūno organai. Skorpiono ženklo atstovai yra jautrūs ir pažeidžiami, bet to stengiasi nedemonstruoti. Silpnos ar pažeistos planetos Skorpiono ženkle (Mėnulis, Saulės “sudegintas” Saturnas) gali reikšti stiprų asmenybės seksualinį pažeidžiamumą. Svarbu suprasti, kad stiprus seksualinis ryšys ir santykiai nėra giluminis emocinis saugumas. Emocinę laisvę ir laimę susikuriame patys savo viduje. Dirbdami su savimi ilgainiui išvystome emocinį intelektą.

MOTERIŠKAS ŽENKLAS. EMOCINIS SAUGUMAS.
Skorpionui svarbu jausti emocinį užtikrintumą ir saugumą, bendraujant su aplinkiniais. Dažnas Skorpiono ženklo atstovas neskubės pašnekovui atskleisti savo gelmės. Bus švelnus, maloniai bendraus, bet greičiausiai išliks paslaptingas ir neišsiduos, jei viduje kirba neužtikrintumas. Geras Skorpiono ženklo atstovas išliks emociškai stabilus, nesiims veiklos, kuri gali pažeisti jo emocinį saugumą.

IŠTVERMINGUMAS. DAUG KOJŲ.
Daug kojų yra kibumas ir gebėjimas išlaikyti mylimą žmogų greta. Geras kibumas gali reikšti ir per didelį įsikibimą į santykius ar trokštamą emocinį ryšį. Dažniausiai Skorpiono gyvenimo kelias susideda iš stipraus vidinio ryšio su kitais žmonėmis, nei noru išsiskirti savo individualiu charakteriu kaip Avinui. Skorpionas pažįsta save per kitus, per ryšį su kitais žmonėmis.

Nereikia galvoti, kad Skorpionas yra vien tik užslėpta kundalini energija ar užspaustos giluminės emocijos . Skorpiono valdovas Marsas yra Kšatrijas – Karys. Geras Marsas – geras karys. Karys kasdieniame gyvenime įveikia įvairias kliūtis ir iššūkius, įgyvendina savo tikslus. Kietaktis Avinas atvirai konfrontuoja savo priešą ir jį sumuša, iš karto įveikia kliūtį ir pasiekia savo tikslą. Skorpionas patykoja ir iš pasalų užpuola priešą, suleidžia jam savo nuodus ir gauna tai, ko nori. Skorpionas gali būti ištvermingas karys, palaipsniui įveikiantis visas kliūtis ir užtvirtinantis savo pergalę ar laimėjimus. Neiššvaisto savo energijos be reikalo ir turi užtektinai parako ir alkio siekti tikslų. Tuo tarpu Marsas Vėžio ženkle tinginiauja, gyvena patogų gyvenimą ir be reikalo nekariauja .

VANDUO. JAUSMINGUMAS.
Gerai jaučia tai, kas yra paslėpta. Detektyvas. Gali suvokti giliai paslėptas įvairias baimes. Gali nerti gilyn į vidinę gelmę, pažinti tamsiąją sielos pusę. Jausdamas gelmę, gali suvokti tiesą ir pajausti Dieviškumą savy. Kuria linkme keliaus – į vidinę tamsybę ar šviesos šaltinį, lemia planetų išsidėstymas ir jų stiprumas Skorpiono ženkle.

KAPHA.
Tai nereiškia, kad Skorpionai yra stambūs žmonės, veikiau turi potencialą kaupti energiją savyje. Šią energiją gali panaudoti savigydai – įveikti vidinius psichologinius sunkumus. Dažnai gimimo horoskope ascendentas (kūnas) ar jo valdovas Skorpiono ženkle reiškia smulkesnio sudėjimo žmogų.

VIETOVĖ. SAUSUMA IR VANDUO.
Skorpionui gerai turėti saugų urvelį pasislėpti. Pasislepia ten, kai negauna to, ko tikisi iš santykių. Čia jam saugiausia. Skorpionas yra aštriai geliantis. Dėl to mes saugomės, kad netyčia neužliptume ant jo ar liaudiškai tariant „neužsirautume“, nes gali įsiskaudinti. Pats jis be reikalo nepuola, svarbiausia neužlipti netyčia . Sausuma yra praktiškumas ir įsižeminimas, vanduo – jausmingumas, noras jausti ryšį. Todėl Skorpionas nori konkrečių jausminių patirčių, kurios suteiktų jam užtikrintumo jausmą.

SPALVA. RAUSVAI RUDA. AUKSINĖ.
Senovėje nebuvo tokio plataus spalvų spektro kaip dabar. Klasikiniuose tekstuose Skorpionui priskiriama rausvai ruda ir aukso spalva.

IŠMINČIUS JAIMINI.
Remiantis išminčiaus Jaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Skorpionui priskiriama: demonai, vanduo, gyvatės ir mamos pieno trūkumas. Upadesa sutrose žodis reiškiantis gyvatę „sareesripa“ yra vienas iš Viešpaties Višnaus vardų. Dėl to Skorpionas turi stiprų dvasinį potencialą, ypač jei asmeninė planeta (Aatma kaaraka) sielos kelio vargoje papuola į Skorpiono ženklą. Sielos kelio varga yra vadinama „Navamsa“. Gyvatė yra kundalini energijos simbolis. Skorpionas yra brahmano (šventiko) ženklas. Todėl šiam ženklui būdinga stipriai sutelkta dvasinė ir psichinė energija. Palankus planetų išsidėstymas – puiki galimybė pakilti virš savo vidinių demonų ir tamsybės energijos. Sudėtingas planetų išsidėstymas dėl tam tikrų susiklosčiusių aplinkybių dažniausiai reiškia mamos pieno ar meilės trūkumą kūdikystėje.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Jyotish astrologijoje ženklas yra vadinamas „Rasi“. Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Yayur Vedos priede Vedanga Jyotisha, kuris skirtas astronominiams skaičiavimas, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „Kalarupa“, „Laiko įsikūnijimu“ arba „Kalapurusha“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Išminčius Jaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų “Brihat Parsara Hora Sastra” teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę. Žodžiais sunku perteikti naują matymą ir darbą gilinantis į senovės astrologiją. Tam turėjo visiškai pasikeisti mano sąmonė, gyvenimo būdas, mitybos įpročiai, net plaukų spalva ir kt. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu
Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra Skorpiono ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx

  • Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm “Graha Sutras” (2006), Brihat Parasara Hora Sastra, Jaimini Upadesa Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąja medžiagą.

SEKITE MANE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

  

Susisiekite su manimi