12 ženklų

 

9. ŠAULYS – DHANUS

Šaulys savo rankose laiko lanką ir žygiuoja žeme. Jis didingas visa savo esybe. Tai satvinis ugnies ženklas, priklausantis kšatrijų (karių ir valdovų) kastai. Pagal senovės išminčių Parašara Šaulys yra apdovanotas spindesiu paties kūrėjo Brahmos. Taip išaukštintai Šaulio ženklas aprašytas Hora šastrose, kurias užrašė išminčiaus mokinys Maitrėja.

Šaulys yra vadinamas “Dhanus”. Dhanus (sanskr.) reiškia lankas. Tai karo ginklas, aprašytas karybos meno sąvade “Dhanurveda” kaip vienas iš daugiau nei šimto karo ginklų. Lankas (dhanus) minimas viename seniausių šventų sanskrito himnų rinkinyje “Rigveda”. Himne apie karo ginklus Dievų yra prašoma pagalbos įveikti priešus pasinaudojant lankais ir tapti nugalėtojais.

Nesenai klausiausi vieno išmintingo jogo – mokytojo, kuris meditaciją prilygino šaudymui iš lanko. Strėlė yra mūsų individualus „aš“, o įtemptas lankas – pastanga ir ketinimas pasiekti tikslą – Aukščiausiąją Sąmonę. Geras susitelkimas yra tada, kuomet lieka tik taikinys (tikslas) ir strėlė. Visa kita aplinkui tarsi išnyksta. Susikoncentravimas į taikinį sužadina Aukščiausios Sąmonės energijos tėkmę mumyse. Kad strėlė tiksliai pataikytų į taikinį, reikia labai tvirtai įtempti lanką – turėti tvirtą ketinimą. Kuo tvirtesnis ketinimas, tuo toliau nulėks strėlė, tuo stipriau dvasinė energija pradės tekėti mumyse. Taip per individualų aš pažįstamas universalus Aš.

Kiek vėliau šią gilią išmintį aptikau skaitydama Upanišadas.
Mundaka Upanišada, A.Beinorius vertimas:

2.2.3. Imki didį ginklą, lanką – upanišadas, ir strėlę, išgaląstą susitelkimu, įdėk. Visas mintis į Jį sutelkęs, įtempki lanką ir atmink, mielasis: taikinys – tai Jis, Nenykstamasis.

2.2.4. Lankas – AUM, strėlė – tu Pats, o šitą taikinį vadina Brahmanu. Taikyki nedvejodamas ir susijunk su Juo tarsi strėlė [su taikiniu].

Ko gero dėl to konsultacijose rečiausiai apsilanko Šaulio ženklo atstovai. Šaulio valdovas yra Jupiteris senuosiuose sanskrito tekstuose dažniausiai vadinamas “Guru”. Šaulys yra dvasinis ieškotojas ir keliautojas. Jis pasižymi kilniomis savybėmis ir yra labiau dvasinis karys nei koks terminatorius – žudikas. Dvasinio tikslo dažniausiai ieško savarankiškai. Žmonės, kurių horoskopuose Jupiteris yra stiprus, dažnai turi aiškų vidinį vedimą bei pašaukimą savo gyvenimo kelyje. Jie patys sau mokytojai. Šauliai trokšta turėti tikslą ir prasmę gyvenime, kartais gali nukentėti dėl pernelyg didelio savo idealizmo.

Nedidelis patikslinimas
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu švietė Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, jei pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas. Jei nesate Šaulio ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Šaulio ženklui priskiriamas savybes: kilnumą, polinkį į filosofiją, religiją, dvasingumą. Šauliui įprasta laikytis įstatymų: tiek dvasinių, tiek materialių. Minėtos savybės priklauso nuo planetų, esančių Šaulio ženkle. Visoms septynioms planetoms čia tinka ir patinka būti. Bet geriausiai sekasi Saulei ir Marsui, kurie yra geriausi Šaulio valdovo Jupiterio draugai. Saulė ir Marsas išryškina pačias geriausias ir kilniausias Šaulio savybes: polinkį būti įkvėptam ir siekti aukštų idealų bei ieškoti tiesos. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Šaulio kituose ženkluose. Nuoroda skirta labiau pažengusiems astrologijos studentams. Svarbu suprasti, kad mes visi turime Šaulio ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Jaimini ir Parashara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

ŠAULYS. KŪNO DALIS – SĖDMENYS.
Sėdmenys yra raumenų kompleksas, kurį sudaro didysis, vidurinis ir mažasis sėdmens raumenys. Didysis raumuo yra didžiausias ir stipriausias viso žmogaus kūno raumuo. Jo dėka galime išlaikyti kūną vertikalioje padėtyje, lipti laiptais, vaikščioti ir bėgioti. Sėdmens raumenis labiausiai silpnina ilgas sėdėjimas bei stuburo pakitimai: užspaustas nervas ir pan.

Šaulio ženklas atsakingas už tikslingą judėjimą ir ilgalaikę bei aiškią gyvenimo kryptį. Ilgalaikio tikslo ir prasmės nebuvimas apsunkina įvairias gyvenimo sritis. Taip kaip silpni sėdmenų raumenys išprovokuoja nugaros skausmą . Kitaip tariant silpnų sėdmenų raumenų funkcijas perima kiti raumenys arba mūsų gyvenimui ima diriguoti kiti . Dar vienas pavojus – pernelyg didelė gyvenimo kelio idealizacija, noras visame kame atrasti prasmę. Tai nepraktiška. Lankstumas dar niekaip nepamaišė.

VYRIŠKAS ŽENKLAS. AKTYVUS TIESOS IEŠKOTOJAS.
Laimingas Šaulys – įgyvendinęs savo tikslus Šaulys. Aktyvus protas, gera vaizduotė bei logika padeda atkakliai siekti ir įgyvendinti savo tikslą savarankiškai. Svarbu netapti fanatišku, trokštant viskam gyvenime suteikti ypatingą prasmę. Nepamiršti žaismingumo ir lankstumo. Praktiškai ir konkrečiai įgyvendinti savo tikslus, ne vien tik ieškoti aukštesnės prasmės.

IŠTVERMINGUMAS. DVIKOJIS IR KETURKOJIS.
Tai iš viso šešios kojos?! Ne, nevisai . Brihat Parashara Hora Sastra nurodoma, kad priekinė Šaulio dalis yra dvikojė, o likusi kūno dalis turi keturias kojas. Tai vis tik šešios? Na tiesą sakant niekur neteko skaityti ar matyti, kad Šaulys turi šešias kojas. Pirma Šaulio ženklo dalis nuo 0 iki 15 laipsnių, likusi nuo 15 iki 30 laipsnių. Priklausomai nuo to kurioje ženklo dalyje yra Saulė, tiek ir kojų . Priekinė Šaulio dalis yra žmogaus kūnas, likusi kūno dalis – keturkojo gyvūno. Dvikojis žmogus aktyviai siekia savirealizacijos, keturkojis – pasižymi ištverme. Šauliai aktyviai domisi savirealizacija ir filosofija, taip pat ištvermingai ir atkakliai siekia tikslo.

UGNIS. DVASINIS KARYS.
Kuo daugiau ugnies elemento horoskope, tuo svarbesnė asmeninė saviraiška. Šaulys geriausiai jaučiasi tokioje aplinkoje, kur gali laisvai išreikšti save ir jo saviraiška nėra slopinama. Tuomet jis jaučiasi vertinamas ir reikalingas. Šauliui priskiriama satvos (dorybės) guna. Todėl Šaulio ženklo saviraišką labiausiai motyvuoja kilnūs idealai bei tiesos siekis. Vedamas kilnių idealų norės apginti ir apsaugoti kitus. Šis karys kovos dėl dvasinės tiesos.

PITTA.
Aktyvi Pitta energija išryškina ugninę Šaulio prigimtį ir padeda įgyvendinti norimus tikslus. Ši doša sustiprina puikią vaizduotę, kuri paremta logika bei gebėjimą greitai mokytis pačiam be didelės pagalbos iš šalies.

VIETOVĖ. SAUSUMA.
Akivaizdu, kad Šaulys labiausiai jaučiasi užtikrintas, kuomet tvirtai stovi ant žemės. Puiku, kai idealai ir tikslai yra praktiškai įgyvendinami. Sudėtinga, kuomet aukšti siekiai trukdo gyventi įprastą gyvenimą, trukdo įsižeminti bei prisitaikyti.

Vėlesni astrologiniai tekstai nurodo vietoves, kurios naudojamos ieškant dingusių daiktų, žmonių ir pan. Jos reikalingos, sudarant Prashna horoskopą, kuomet žinomas tikslus klausimo uždavimo laikas. „Jataka Parijata“ Šauliui priskiria stovyklas ir kareivines, kuriose laikomi arkliai, karietos ir drambliai. „Phala Deepika“ nurodo karaliaus rezidenciją.

SPALVA. GELTONA.
Senovėje nebuvo tokio plataus spalvų spektro kaip dabar. Klasikiniuose tekstuose Šauliui priskiriama geltona spalva. Vėlesniuose tekstuose šis ženklas siejamas su raudona spalva.

IŠMINČIUS JAIMINI.
Remiantis išminčiaus Jaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Šaulys turi polinkį siekti aukštų idealų, kuriuos dėl tam tikrų priežasčių gali neįgyvendinti. Jei asmeninė planeta (Aatma kaaraka) sielos kelio vargoje papuola į Šaulio ženklą, tikėtinos aukštos pareigos gyvenimo kelyje, svarbi pozicija profesiniame kelyje. Grubių planetų pažeista asmeninė planeta Šaulio ženkle rodys neįgyvendintus tikslus, pažeminimą pareigose, aukštos pozicijos praradimą.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Jyotish astrologijoje ženklas yra vadinamas „Rasi“. Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Yayur Vedos priede Vedanga Jyotisha, kuris skirtas astronominiams skaičiavimas, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „Kalarupa“, „Laiko įsikūnijimu“ arba „Kalapurusha“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Jaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų “Brihat Parsara Hora Sastra” teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę. Žodžiais sunku perteikti naują matymą ir darbą gilinantis į senovės astrologiją. Tam turėjo visiškai pasikeisti mano sąmonė, gyvenimo būdas, mitybos įpročiai, net plaukų spalva ir kt. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu
Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra Šaulio ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx

  • Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm “Graha Sutras” (2006), Brihat Parasara Hora Sastra, Jaimini Upadesa Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąja medžiagą.

SEKITE MANE SOCIALINIUOSE TINKLUOSE

  

Susisiekite su manimi