Logo


Mėnulio žvaigždynai

27 Mėnulio Žvaigždynai – Nakṣatra

Mėnulis, Žemės palydovas, apskrieja Žemę žvaigždynais maždaug per 27, 322 dienas. Šis laikas visiems gerai žinomas kaip Mėnulio Mėnuo. Remiantis mitologija, kiekvieną parą Mėnulis aplanko vieną iš 27 savo žmonų, t.y. svečiuojasi vis skirtingame žvaigždyne. Tik pradėjus studijuoti senąją astrologiją, vienas pirmųjų paslaptingų sanskrito žodžių, kurį išgirdau buvo „nakšatra“. Šio žodžio skambesys mane tiesiog užbūrė ir stačia galva nėriau į pačią seniausią astrologijos sritį. Trumpai papasakosiu, kaip garsus Karalius Dakša ištekino savo 27 dukras už Mėnulio. Pati gražiausia Karaliaus dukra Rohini įsimylėjo Mėnulį ir apie tai prisipažino tėvui. Karalius Dakša pakvietė Mėnulį į savo rūmus ir pasiūlė jam vesti Rohini kartu su kitomis 26 seserimis.

Mėnulis sutiko ir Karalius iškėlė vestuves, sukvietė visus Dievus, Išminčius ir net patį Viešpatį Šyvą. Po vestuvių Mėnulis daugiausia laiko skyrė mylimiausiai žmonai Rohini, tik prabėgomis aplankydamas likusias 26 žmonas. Nepatenkintos Mėnulio dukros pasiskundė tėčiui Karaliui Dakšai, kuris pasikvietė Mėnulį ir įspėjo, kad jis turi skirti vienodai laiko visoms jo dukroms. Bet Mėnulis nepaklausė Karaliaus ir vėl daugiausia užsibūdavo pas Rohini. Tuomet Karalius Dakša prakeikė Mėnulį, kad jis prarastų savo grožį ir jo galia nunyktų. Mėnulis kreipėsi pagalbos pas Viešpatį Šyvą, kuris sušvelnino prakeiksmą ir nuo to laiko Mėnulis dyla ir auga. Dylantis Mėnulis yra vaizduojamas Viešpaties Šyvos plaukuose, taip jis yra apsaugotas nuo įsiutusio Karaliaus Dakšos prakeiksmo. Likusią mėnesio dalį Mėnulis auga ir atskleidžia savo grožį bei atgauna savo galias.

Mėnulio padėtis gimimo metu žvaigždynuose yra labai svarbi mūsų likimui 120 metų į priekį.

Dažniausiai naudojama prognozavimo sistema Vimšotari Daša yra paskaičiuojama 120 metų kiekvienam individualiai, remiantis Mėnulio padėtimi gimimo metu viename iš 27 žvaigždynų. Mėnulio padėtis atitinkamame žvaigždyne gimimo metu nusako mūsų likimą ir net suderinamumą meilės santykiuose. Pati seniausia ir autentiškiausia poros suderinamumo sistema, vadinama Kuta, yra sudaryta remiantis Mėnulio nakšatromis. Kuta poros suderinamumas atskleidžia subtiliausius niuansus, įskaitant poros seksualinį, kastų, mentaliteto ir kt. suderinamumą, nurodo priežastis, kodėl nesivysto poros santykiai, ar vyriška ir moteriška energija yra darniai pasiskirsčiusi ir t.t.

Žvaigždynų astrologija yra pati seniausia pasiekusi mūsų laikus. Senosios pasaulio kultūros rėmėsi žvaigždynais, bet ne zodiako ženklais mums žinomais kaip Avinas, Jautis ir t.t. Zodiako ženklai dalina saulės kelią dangumi į 12 lygių dalių, tuo tarpu visi žvaigždynai skiriasi savo dydžiu. Dėl to Mėnulis ilgiausiai užtrunka pas Rohini. Zodiako ženklai ir jų pavadinimai yra Graikų kultūros ekspansijos įtaka, nepaisant to, kad senosios kultūros žinojo, jog metuose yra 12 mėnesių, t.y. ~ 365 dienos. Egiptiečiai išskyrė ir stebėjo 36 žvaigždynus, babiloniečiai – 18, kinai – 28. Senoji astrologija buvo skirta parinkti tinkamą laiką ritualams ir apeigoms, plėtoti žemdirbystę.

Taittirya Brahmana, Krišna Jadžurvedos priedas, pateikia 27 sutras apie Mėnulio žvaigždynus dar vadinamus Mėnulio rūmais. Kiekviena sutra yra tik siūlo galas, užuomina į gilius ir neišsemiamus senųjų raštų klodus. Kiekvienas žvaigždynas yra atitinkamos Dievybės namai ir spinduliuoja skirtingą energiją. Norint suprasti ir išmanyti žvaigždynų skleidžiamą energiją, vien proto galių nepakanka, reikalingos ne vienų metų studijos ir pajauta. Rigvedoje minimas kosminių ir žemės vandenynų Dievas Varuna, kuris danguje išdėliojo Mėnulio nakšatras. Kiekviena planeta mūsų gimimo horoskope yra viename iš 27 žvaigždynų ir savyje turi atitinkamos Dievybės galią ir energiją.

Įsimylėjau senąją astrologiją iki ausų… Jaučiu, kad įklimpau giliai. Eigoje parašysiu daugiau įdomybių apie Nakšatras.

Šaltiniai:
- įvairi mokomoji medžiaga;
- Energies of the 27 Lunar Mansions, Including a new translation of the Nakshatra Sutras from the Taittiriya Brahmana by Ernst Wilhelm;
- https://www.youtube.com/watch?v=SgxDFUre1I4&list=PLqnDwobT_2hA-yfLVRSnxXlh3lhCFEYmf