Logo


2. JAUTIS – वृष (vriša)

Jautis
Pastovus, išlaikantis tai, kas naudinga. Materialus įsižeminimas.
Sanskrito žodis vṛṣa reiškia vyrą, gyvūno patiną, stiprų lytiškai pajėgų vyrą, bulių. Zodiako ženklas, turintis polinkį į pastovumo išlaikymą, neskubantis imtis pokyčių. Svarbus materialinis saugumas ir stabilumas. Jaučia atsakomybę pats uždirbti pinigus ir visada būti apsirūpinęs. Savo vertės pajautimas tampriai susijęs su materialine gausa ir gerove, kuri ir suteikia saugumo jausmą. Turi puikius vidinius resursus kaupti įvairius praktinius išteklius. Naudinga melžiama karvė, kuri dėka savo išteklių gausos gali pasirūpinti kitais. Kaupimas padeda aprūpinti savo šeimą. Nebadauja ir neleidžia badauti savo artimiesiems. Pirma patenkina savo materialius poreikius, tik tada gali pasirūpinti dvasiniais poreikiais. Puikūs žemiški konsultantai, ūkiški vadovai. Nenukrypsta į lankas su dvasingumu, nes Nes Dievą reikia pačiupinėti ir pačiam pajausti. Ir apskritai Dievas ir yra tam, kad duotų materialinę gerovę.

Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo zodiako ženklą, kuriame mūsų gimimo metu buvo Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes svarbūs charakterį rodantys planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas apimantis visus 12 zodiako ženklų. Jei nesate Jaučio ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Jaučio ženklui būdintas savybes: polinkį išlaikyti pastovumą visose gyvenimo srityse, kaupti ir išlaikyti materialinę gerovę, gebėjimą savo norus ir svajones paversti materija ir gauti iš to naudą, praktišką požiūrį į draugystę, gebėjimą pasirūpinti savo ir šeimos poreikiais, turėti praktišką požiūrį į darbą (apsimoka ar neapsimoka dirbti), sunkiai ryžtis esminėms permainoms ir kt. Jaučio ženkle geriausiai jaučiasi jo valdovė Venera ir Mėnulis (ypač pirmuose trijuose Jaučio ženklo laipsniuose) bei Merkurijus. Šios planetos ir sukuria materialaus saugumo jausmą bei padeda gerai jaustis. Venera palaiko stabilią žemišką santuoką, Merkurijus atranda vis naujus praturtėjimo būdus, o Mėnulis tiesiog žino, kad jis yra fainas :). Saulė Jautį paverčia praktišku vadovu, kuris per daug nesidrasko, jei neapsimoka.
Jei Jautis yra menininkas, tai labiau praktiškas kaip ir jo suvokimas apie saviraišką, kūrybą ar meną. Marsas Jaučio ženkle – tingus generolas, kartais pritrūkstantis ryžto ir logikos, vengiantis konkurencijos, per daug nenusimanantis technologijose ar inžinerijoje. Jupiteris Jaučio ženkle padeda kaupti materialią gerovę ir dvasinėmis praktikomis užsiimti tik tuo atveju, jei jos neša apčiuopiamą naudą. Saturnas Jaučio ženkle saikingai kantrus ir per daug nepersidirbantis, nelinkęs į žalingus įpročius. Mes visi turime Jaučio ženklą savo gimimo horoskope, kiek jis stipriai išreikštas priklauso nuo jame esančių planetų. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Jaučio ir kituose ženkluose. Mes visi turime Jaučio ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Džeimini ir Parašara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

KŪNO DALYS. VEIDAS IR KAKLAS

Šios kūno dalys apima akis, nosį, ausis, burną, gerklę. Priklausantys organai: sinusai, skydliaukė, užkrūčio ir prieskydines liaukos, dantys, liežuvis, seilių liaukos, tonzilės, skruostikauliai, žandikaulis, gerklos, septyni kaklo slanksteliai, viršutinė stemplės ir trachėjos dalis. Jaučiui priskiriamoje kūno dalyje yra pagrindiniai jausminiai organai: akys, liežuvis, nosis ir ausys, skirti patirti malonumams, taip pat kvėpuoti ir maitinis, kad palaikyti gyvybę. Pirmas ženklas gimimo horoskope yra galva, jis prasideda nuo ascendento ir gali būti bet kuris iš dvylikos ženklų, nebūtinai Avinas. Antrasis ženklas horoskope – veidas ir kaklas, tačiau nebūtinai Jautis. Geros ir stiprios planetos ženkluose – sveikos kūno dalys. Taip pat papildomai veido organų būklei įvertinti tikrinamas Jaučio ženklas, galvos – Avino ir t.t.

Stiprios planetos Jaučio ženkle yra žinojimas, kaip tinkamai patenkinti savo poreikius per mitybą ir jusles. Matyti ar užuosti naujas galimybes, išgirsti reikiamą žinią. Akimis mėgautis gražiais vaizdais, nosimi uosti malonius kvapus. Liežuviu jausti įvairius skonius – pojūčius. Suvalgyti skanų pyragaitį ir patirti malonumą. Per burną taip pat galima praryti ar išspjauti neskanų maistą. Kaklas – psichologinio lankstumo ženklas. Matyti galimybes padeda lankstus kaklas. Surambėjęs, silpnas kaklas – nenoras pastebėti ir priimti naujas galimybes. Sudėtingi planetų deriniai Jaučio ženkle – negebėjimas būti lanksčiu arba ligos susijusios su kaklu.

MOTERIŠKAS ŽENKLAS. PRIĖMIMO, MATERIALIOS GEROVĖS IŠLAIKYMO BŪSENA

Moteriškas ženklas reiškia priimančiąją In energiją. Visi lyginiai ženklai astrologijoje yra moteriškos prigimties. Jei horoskope dauguma planetų yra lyginiuose ženkluose, tuomet tai bus žmogus einantis su gyvenimo tėkme, nei aktyviai besiimantis iniciatyvos. Jaučiui daug svarbiau gerai jaustis, nei siekti pergalių ir konkuruoti. Palankioje terpėje Jautis jaučia savo vertę ir yra naudingas kitiems. Venera, Jaučio valdovė, atsakinga už žemišką pilnatvę ir pasitenkinimą, vyrišką vaisingumą ir gyvybinę energiją (sanskr. vīrya – वीर्य) padeda išlaikyti gerą sveikatą ir vaisingumą. Venera taip pat siejama su grožiu, menu, estetika ir tuo, kas padeda atstatyti bei palaikyti gyvybines jėgas: spa centrai, įvairios poilsio zonos, masažai ir kt. Gera Venera – geri sprendimai, teikiantys naudą žmogaus gyvenime, sveikas ir gyvybingas kūnas, prasmingas poilsis, geras savivertės ir pasitenkinimo jausmas. Venera, formuojanti palankias charakterio jogas, visada liudija apie žmogaus geranoriškumą bei puikias diplomatines savybes. Jautis be reikalo į akis nešoks ir marškinėlių neplėšys. Tai labiau geras komersantas nei kovotojas. Prasta Venera – silpnos diplomatinės savybės, nepasitenkinimas gyvenimu, tiesmukumas.

IŠTVERMINGUMAS

Tai keturkojis gyvūnas, pasižymintis gebėjimu pakelti didelę naštą, būti ištvermingu. Jam reikia šiek tiek daugiau laiko viską apmąstyti, kad galėtų praktiškai įgyvendinti savo užmačias. Kartais gali tekti viską perdaryti ar vėl kartoti nuo pradžių. Jam taip geriau nei nerti stačia galva į ugnį ar ledinį ežerą.

RACIONALUMAS. ŽEMĖ

Veiksmai pagrįsti nauda ir verte. Idėjos ar svajonės praktiškos ir įgyvendinamos. Nėra svaigimo apie tai, kas nepasiekiama. Naudojasi tuo, kas yra prieinama ir iš ko galima turėti naudos. Daug svarbiau puoselėti ir išlaikyti tai, kas yra nei išradinėti dviratį. Naudingas ir reikalingas kitiems.

PITTA. KAPHA. VATA

Jautis yra visų trijų energijų vadinamų došomis derinys. Pitta (ugnis) skatina Jautį ginti ir saugoti tai, ką jis turi, įgyti tai, kas vertinga. Kapha (vanduo) padeda išlaikyti turimą vertę, turtą, gerovę ir gerai jaustis. Vata (vėjas) sukuria balansą tarp anksčiau minėtų energijų ir leidžia atsinaujinti savo turimus išteklius bei savivertės pajautimą.

KŪNAS

Ilgas. Kylantis Jaučio ženklas (ascendentas) – aukštaūgio požymis. Įvairios savybės priskiriamos zodiako ženklams yra naudojamos prognozavime. Pavyzdžiui, ketvirtas nekilnojamo turto/namų būstas Jaučio ženkle gali reikšti daugiaaukštį namą, dangoraižį ir pan. Statybininkas Jautis norės išsiskirti, statydamas aukščiausius pastatus.

VIETOVĖ

Miestai. Taip pat gali būti miesteliai ir kaimai, įvairios gyvenvietės, kurios sudaro sąlygas vystyti įvairią ūkinę veiklą.

SPALVA

Balta. Jei Mėnulis (nebūtinai) ir namų būstas Jaučio ženkle, labai didelė tikimybė, jog gyvenate baltame name. Galimi ir kiti deriniai: namų būsto valdovė Venera yra Jaučio ženkle ir t.t.

IŠMINČIUS DŽAIMINI (JAIMINI)

Remiantis Džaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti sukurutos 6000 metų pr. Kr., Jautis yra įvardinamas tiesiog kaip keturkojis gyvūnas. Išminčius Parašara (Pārāśara) Jaučio ženklui priskiria įvairius žemiškus malonumus. Jautis simbolizuoja turtą, stabilumą, saugumą, materialų pasaulį. Asmeninė planeta Jaučio ženkle, reiškia, jog šiame gyvenime asmenybė vystosi, kurdama materialinę gerovę arba yra pirklys (verslininkas). Laimės jausmas tiesiogiai susijęs su patogumais, saugumu, vertingais ir kokybiškais daiktais ir pan.


Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Džiotiša (jyotiṣa ज्योतिष) astrologijoje ženklas yra vadinamas „raši“ (rāśi – राशि). Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Jadžur Vedos priede Vedanga Džiotiša, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „kalarupa“, „laiko įsikūnijimu“ arba „kalapuruša“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Džaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų „Brihat Parashara Hora Sastra“ teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę, kuri pasireiškia kaip tam tikra planetų įtaka, formuojanti mūsų charakterį ir likimą. Pradėjus gilinantis į senovės astrologiją, atsivėrė visiškai naujas matymas ir suvokimas. Šį vyksmą paspartino asmeniniai sąmonės pokyčiai, įskaitant gyvenimo būdo pasikeitimus. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu

Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra Jaučio ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx.
Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm „Graha Sutras“ (2006), Brihat Parashara Hora Sastra, Jaimini Upadesha Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąją medžiagą.