Logo


3. PORA (DVYNIAI) – मिथुन (mithuna)

Dvyniai
Smalsus ir be galo imlus įvairioms žinioms. Žaismingai žongliruojantis intelektu. Kartais paviršutiniškas: visko po truputį ir nieko išsamiai. Nuolat plūduriuojantis begaliniame informacijos vandenyne. Neišradinėja dviračio. O kam? Kai šitiek daug įvairovės, galima tiesiog patobulinti tai, kas yra.

Mithuna (liet. dvyniai) verčiant iš sanskrito kalbos yra pora: vyras ir moteris. Dažniausiai Dvynių ženklą įsivaizduojame kaip identiškus du berniukus ar mergaites. Tačiau tai yra moteris su liutnia ir vyras su lazda. Būtent taip apibūdinamas Dvynių ženklas, remiantis „Brihat Parašara Hora Šastra“ sanskrito sutromis. Vakarietiškoje kultūroje įprasta Dvynių ženklą vaizduoti kaip du berniukus, bet tai labiau vėlesnės graikų kultūros įtakos dalis. Interneto platybėse vargais negalais pavyko surasti labiausiai į tikrą Dvynių ženklą panašų paveiksliuką. Viskas kaip ir atitinka, tik vyras ir moteris turėtų susikeisti muzikos instrumentais. Lazda gali būti naudojama apsaugai arba būti mušamuoju instrumentu. Senuosiuose astrologijos tekstuose nėra pabrėžiama, kad tai muzikantų pora, tiesiog vyro ir moters pora.

Dvyniai yra vyro ir moters sąjunga. Porai svarbu tarpusavio bendravimas ir ryšio palaikymas, susitarimas. Dvyniai niekada nenurims ir vis ieškos pačio geriausio būdo ką nors padaryti: daug analizuos ir aiškinsis, kritikuos. Ilgai nenusiramins, kol neatras dar geresnės priemonės ar būdo atlikti, ką yra sumanę. Nuolat mokysis naujų įgūdžių ir tobulins esamus. Jie bandys dar kartą ir dar kartą, kol įgyvendins trokštamą tikslą. Informacijos ir žinių srautas juos nuneš toli toli... Svarbiausia nepaskęsti sraute ir atsirinkti tik tai, kas reikalinga duotą akimirką.
Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu buvo Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas. Jei nesate Dvynių ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Dvynių ženklo savybes: būti žaismingu, smalsiu, ieškoti, tyrinėti, siekti bendradarbiavimo, būti įvairiapusišku, siekti efektyvumo savo veikloje. Dvynių ženkle gerai jaučiasi visos planetos, išskyrus Marsą ir Jupiterį, nes jos svečiuose pas priešą – Merkurijų. Marsas Dvynių ženkle bus linkęs ginčytis, atsikalbinėti, per daug analizuoti, kritikuoti bei pykti užuot ėmus ir įveikus kliūtį. Jupiteris, atsakingas už dvasingumą ir tikrąjį Dievišką įkvėpimą, rinksis tai, kas verta ir apsimoka nei įkvepia dvasiškai. Jupiteris šiame ženkle turi daug dvasinių žinių, tačiau nieko rimtai nedaro :). Venera tiesiog klesti Dvynių ženkle, puikiai bendrauja ir su visais randa bendrą kalbą, lengvai užmezga draugystes, niekada neįsiskaudina, nes visada turi daug draugų. Visada jaučia malonumą bendrauti, gauna grįžtamąjį ryšį ir naudą bei neapsisunkina savęs sudėtingais santykiais. Saturnas Dvyniuose puikiai susitvarko su pačiais didžiausiais duomenų srautais, neapsunkina savęs žalingais įpročiais. Mėnulis šiame ženkle labai socialus ir puikiai prisitaikantis prie įvairių sąlygų. Saulė Dvyniuose įvairiapusiškai gabi ir versli. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Dvynių ir kituose ženkluose. Atminkite, mes visi turime Dvynių ženklą savo gimimo horoskope ir Merkurijų, Dvynių valdovą. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Džeimini ir Parašara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

KŪNO DALYS. RANKOS

Rankos skirtos ką nors daryti: dirbti, kurti, griauti… Ne veltui yra posakis „kaip be rankų“, perkeltine prasme reiškiantis nepajėgumą ką nors atlikti ar nuveikti. Galu gale, kai sakome, jog nusviro rankos, tai greičiausiai esame bejėgiai pakeisti susiklosčiusią situaciją ar įtakoti tam tikrą žmonių elgesį. Darbščios rankos – geras amatininkas, savo srities žinovas. Todėl ir sakoma: „darbas rankose tirpsta“. Stiprus Dvynių ženklas ir jo valdovas Merkurijus horoskope gali rodyti puikų specialistą, kūrėją, artistą, rašytoją, verslininką. Dvyniai nebijo eksperimentuoti ir bandyti ar tiesiog žaisti smėlio dėžėje. Juk rankos tam ir duotos.

VYRIŠKAS ŽENKLAS

Aktyvi energija, kuri siekia pagerinti tai, kas jau senai išrasta ar tiesiog atrasti geriausią būdą efektyviai dirbti su esama informacija. Nelyginis ženklas yra vyriškos energijos pradas, įvardinamas kaip Jang.

ORAS. INTELEKTUALI VEIKLA. IŠSIBARSTYMAS

Dvyniui tiesiog niežti sužinoti ir išbandyti ką nors naujo. Dvynių valdovas Merkurijus yra atsakingas už uoslę ir valdo kvapus (pvz.: smilkalus). Vadinasi, geras Merkurijus padeda užuosti naujas galimybes, įžvelgti puikias perspektyvas. Bet kaip jam nepasimesti tokioje žinių ir galimybių gausoje? O gi kreiptis pagalbos pas Marsą, kuris logikos ir valios dėka padės susitelkti į tikslą, įveikti kliūtis. Saturno pagalba irgi ne pro šalį: ištvermė išbūti ir išlaukti savo žvaigždžių valandos dar niekam nepakenkė.

Klasikinėje Džiotiša astrologijoje Marsui Merkurijus yra priešas. Bet Merkurijui Marsas yra neutralus! Och žinau! Sudėtingi tie planetų tarpusavio ryšiai kaip ir žmonių santykiai. Todėl geriau neturėti Marso Dvynių ar Mergelės ženkle. Galimi ir kiti nepalankūs Marso ir Merkurijaus deriniai su Rahu, Ketu ar Saturnu, kas gali rodyti polinkį ginčytis, būti kategorišku, abejoti savo žiniomis, nematyti naujų galimybių, iššvaistyti daug nereikalingos energijos ieškant atsakymų ir t.t.

Todėl, mieli Dvyniai, neišsibarstykit! Nepameskit kelio dėl takelio. Išmokite tikslingiau susitelkti į savo veiklą, pasitikėti ir iššniukštinėti viską iki galo. Geras Merkurijus = Geras Detektyvas.

Ne kiekvienas sugeba turėti daug įvairių žinių ir įgūdžių, kurie atrodytų net nesusiję tarpusavyje. Bet juk tai privalumas! Posakis “visų galų meistras“ gali skambėti kietai ir liudyti žmogaus įvairiapusiškumą, gebėjimą dirbti kelis darbus vienu metu, apjungti įvairias sritis, sudoroti didžiulius duomenų srautus. Juk taip daug kūrybingiau nei tūnoti visą gyvenimą buhalterijoje ir vykdyti vienintelę nekilnojamo turto apskaitą, nesvarbu, kiek darboviečių buvo pakeista. Buhalteriai, tik neįsižeiskite prašau, rašau šį straipsnį iš klasikinio Dvynių požiūrio taško.

IŠTVERMĖ. DVIKOJIS

Žmogus yra dvikojė būtybė ir gali bėgti gerokai ilgiau nei keturkojis gyvūnas. Gyvūnas bėgs greičiau ir aplenks žmogų, tačiau palūš ilgose distancijose. Vienoje Amerikos valstijoje yra organizuojami žmonių ir arklių bėgimo maratonai. Žmonės pirmauja. Ką tai sako apie Dvynius? Gali ištvermingai ginčytis ir įrodinėti savo tiesą, tyrinėti, knistis, analizuoti, diskutuoti, dirbti, daryti, kurti, griauti... Nemačiau labiau dirbančio ir užimto gyvūno nei žmogus.

VATA. VIDUTINIS KŪNO SUDĖJIMAS

Dvynių polinkis lavinti įgūdžius, dirbti su informacija yra Vata energija, kuri palaiko harmoniją tarp aktyvios Pitta ir pasyvios Kapha energijų. Merkurijus, Dvynių valdovas, yra visų trijų Pitta, Vata ir Kapha došų derinys. Ne per daug stambus ar liesas, ne per daug aukštas ar žemas ir t.t. Dėl to Dvyniams yra labiau būdinga įvairovė, jie nebijo pokyčių ir sugeba prisitaikyti, moka išlaikyti tai, kas jau yra sukurta.

VIETOVĖ. MIESTAS

Priskiriami miestai, kuriuose vyksta judėjimas, egzistuoja pasirinkimo įvairovė, kur galim dirbti, mokytis, linksmintis ir t.t. Merkurijus ir Dvyniai yra žaismingumo, įvairovės ir linksmumo įsikūnyjimas. Dėl to Dvyniai siejami ir su įvairiomis pasilinksminimo vietomis, žaidimais, žaidimų aikštelėmis.

SPALVA

Žalia. Ketvirtas namų būstas ar jo valdovas Dvyniuose gali reikšti, kad gyvenate vidutinio dydžio žaliame name, mieste.

IŠMINČIUS DŽAIMINI (JAIMINI)

Remiantis Džeimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Dvyniams apibūdinti priskiriami niežai. Asmeninė sielos planeta Dvynių ženkle Navamšoje (sielos kelio vargoje – horoskope) gali reikšti įvairias odos problemas: bėrimus, alergijas, taip pat toksinų perteklių kūne. Gali būti polinkis kasytis, kentėti nuo vabzdžių įgėlimų. Dvyniai gali per daug remtis protu nei širdimi, užsižaisti savo intelektu, prisirinkti nereikalingos informacijos.


Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Džiotiša (jyotiṣa ज्योतिष) astrologijoje ženklas yra vadinamas „raši“ (rāśi – राशि). Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Jadžur Vedos priede Vedanga Džiotiša, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „kalarupa“, „laiko įsikūnijimu“ arba „kalapuruša“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Džaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų „Brihat Parashara Hora Sastra“ teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę, kuri pasireiškia kaip tam tikra planetų įtaka, formuojanti mūsų charakterį ir likimą. Pradėjus gilinantis į senovės astrologiją, atsivėrė visiškai naujas matymas ir suvokimas. Šį vyksmą paspartino asmeniniai sąmonės pokyčiai, įskaitant gyvenimo būdo pasikeitimus. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu

Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra Dvynių ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/Welcome.aspx.
Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm „Graha Sutras“ (2006), Brihat Parashara Hora Sastra, Jaimini Upadesha Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąją medžiagą.