Logo


4. KRABAS (VĖŽYS) – कर्क (karka)


birželio 21 - liepos 22

Krabas
Nesvarbu, kur esu ir ką darau, noriu jaustis gerai ir saugiai. Jausmingas, linkęs įsikibti ir laikytis įvairių būsenų. Satvinis (tyrumas) brahmano (žynys) ženklas

Prieraišus, siekiantis patenkinti emocinius poreikius. Nori viską išjausti. Kad gyvenimas nevirstų emocine kančia, reikia suprasti, kad jausmai tėra įvairių protinių nuostatų atspindžiai ir pasekmės. Todėl jei norisi patirti lengvumo būseną, pirmiausia reikia keisti savo požiūrį ar išankstinį nusistatymą, išmokti neprisirišti. Kitu atveju jausmingumas nuolat ims viršų ir teks nuolat suktis toje pačioje jausmų karuselėje. Raktas į gerą savijautą Vėžiams yra teisingos protinės nuostatos, padedančios palaikyti gerą emocinę būseną, kuri nėra priklausoma vien tik nuo gebėjimo išoriškai patenkinti jausminius poreikius. Naivu tikėtis, kad visada būsime mylimi ir aprūpinti mylimųjų ir mus supanti aplinka bus maloni, kad neteks patirti nemalonių jausmų ir mokytis mylėti bei rūpintis kitais. Juo labiau jei kiti nepriims ar nevertins mūsų meilės ir prieraišumo. Kartais negalėsime patirti abipusio jausmo, jo palaikyti ir juo maitintis. Dėl to Vėžiui pravartu išsilaisvinti iš įvairių emocinių prisirišimų, keisti savo protines nuostatas.

Nedidelis patikslinimas.
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu buvo Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, nes pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas, apimantis visų dvylikos ženklų analizę. Jei nesate Vėžio ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Vėžio ženklo savybes: švelnumą, jautrumą, jausmingumą, norą jausti nuolatinį prisirišimą, gebėjimą susikurti sau palankią ir saugią aplinką, apsupti save mylimais žmonėmis, polinkį į emocionalumą.
Tai priklauso nuo planetų, esančių Vėžio ženkle. Saulė Vėžio ženkle puikiai žino, kaip pasirūpinti savo poreikiais ir neperdegti siekiant pagrindinių gyvenimo tikslų, laiku ir maloniai ilsėtis, darbą suderinti su malonumu. Vėžio valdovas Mėnulis visada malonus, švelnus, gerai besijaučiantis ir lengvai priimantis aplinkinių dėmesį ir palankumą, populiarus ir tiesiog mielas žmonių tarpe. Mėnulis Vėžyje tik išryškina Vėžio ženklo savybes: prieraišumą, polinkį tenkinti savo emocinius poreikius, prisitaikyti. Marsas Vėžio ženkle yra tingus, turintis ne per daugiausia ambicijų, gali būti lėtas, baikštus, vengiantis kariauti. Karingas Marsas yra kritęs Vėžio ženkle, tačiau svečiuose pas savo draugą Mėnulį. Tai padeda puikiai prisitaikyti ir išlikti maloniu kritinėse situacijose, kai reikia čia ir dabar įveikti kliūtis, ką nors pasiekti ar nugalėti. Jupiteris Vėžio ženkle yra labai stiprus, kupinas išminties, kilnus, atlaidus, dosnu, linkęs daryti gerus darbus. Saturnas kenčia būdamas Vėžio ženkle, nes jo valdovas Mėnulis yra jam priešas. Tai polinkis depresijai, sudėtingai emocinei būklei, kada prastai jaučiamės ir be reikalo nusimename, niūriai žvelgiame į mus supantį pasaulį. Straipsnio pabaigoje pateikiau nuorodą, kur galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti planetas, esančias Vėžio ir kituose ženkluose. Mes visi turime Vėžio ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Džaimini (Jaimini) ir Parašara (Parāśara) sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į senovės astrologiją.

KŪNO DALIS. KRŪTINĖ

Krūtinės srityje yra širdis, čia patiriame ir išgyvename įvairiausius jausmus. Ne veltui sakoma: „krūtinę suspaudė…“, „kaip akmuo užgulė širdį“ ar „akmuo nuo krūtinės nusirideno“… Tai išsireiškimai, apibūdinantys emocinę naštą ar emocinį išsilaisvinimą. Krūtinės srityje yra plaučiai. Nieko nuostabaus, kad yra įvairios kvėpavimo technikos, kurios padeda atsipalaiduoti ir išsivaduoti nuo slegiančio skausmo ar įtampos. Tereikia pasirinkti tinkamą kvėpavimo techniką. Kai nėra galimybių praktikuoti, palengvėjimą gali suteikti paprasčiausias iškvėpimas su nuoširdžiu atodūsiu. Vėžiams būdingos nuolat besikeičiančios emocijos. Krūtinės sričiai priklauso krūtinkaulis, krūtys, diafragma, krūtinės slanksteliai bei šonkauliai krūtinės srityje. Vėžiai! Kvėpuokite!  Nelaukite, kol sunkios emocijos užguls širdį, netapkite savo pačių sukurtų emocijų vergu.

MOTERIŠKAS ŽENKLAS. PRIĖMIMO BŪSENA

Moteriškas ženklas reiškia priimančiąją In energiją. Visi lyginiai ženklai astrologijoje yra moteriškos prigimties. Jei horoskope dauguma planetų yra lyginiuose ženkluose, tuomet žmogus labiau bus linkęs eiti su gyvenimo tėkme nei imtis iniciatyvos. Gerai išreikštos planetos Vėžyje – švelnumas, taikumas, atlaidumas, priėmimas. Vedinėje astrologijoje Mėnulis yra moteris (karalienė), o Saulė – vyras (karalius). Venera yra moteriška planeta, reiškianti santuoką, vyrui – žmoną. Venera ir Mėnulis tarpusavyje yra priešai. Priešai? O taip! Mėnulio ir Veneros deriniai Vėžio ženkle rodo emocionaliai nepasotinamą asmenybę, turinčią polinkį jausti nuolatinį nepasitenkinimą. Kadangi Vėžiams svarbu mylėti ir jaustis mylimiems, svarbiausia išmokti per daug neprisirišti prie to, kas žemiška ir laikina. Verčiau stengtis palaikyti gerą emocinę savijautą, neapsunkinti savo mylimųjų vidiniu nepasitenkinimu. Su vidine šviesa priimti tai, ko negalime pakeisti.

IŠTVERMĖ. PRISITAIKYMAS

Būdingas atkaklumas ir emocionalus prisirišimas meilės srityje. Vėžys (Krabas) turi daug judančių kojų, gyvena tiek sausumoje, tiek vandenyje. Kibios kojytės – emocinis įsikibimas į tai, kas materialu ir žemiška, neįsiklausant į tikrąjį savo sielos šauksmą.

VANDENS ELEMENTAS. BŪDINGAS JAUSMINGUMAS

Vėžiui svarbu jausti abipusį ryšį, skaudu nesulaukti to paties atsako, sunku racionaliai be susijaudinimo išsakyti tai, kas skaudina santykiuose. Tiems, kas Vėžio ženkle turi Saulę ir daugiau planetų, reiktų teikti pirmenybę aplinkai, kurioje jie tiesiog gerai jaučiasi. Renkantis darbą, atsižvelgti, kad vyrautų gera emocinė atmosfera.

DOŠA (Doṣa – दोषः). KAPHA

Ajurvedoje naudojama trijų došų (vāta, pitta, kapha) sistema atskleidžia, kaip netinkami įpročiai gali sukelti įvairius kūno negalavimus. Vėžio ženklui priskiriama kapha doša leidžia kaupti ir išlaikyti jausmus, išsaugoti prieraišumą. Sutrikus šių trijų elementų pusiausvyrai, Vėžiui sunku išjudėti ir pakeisti savo emocinę būklę, išlipti iš nemalonių jausmų liūno, išsilaisvinti iš varžančių prisirišimų.

KŪNAS

Labiau apvalainas, tačiau tvirtas kūno sudėjimas. Vėžio ascendentas gali reikšti labiau apvalainą mėnulišką veidą. Ascendentas yra pirmas būstas gimimo horoskope, reiškiantis žmogaus kūną ir tai, kaip vyksta jo žemiška kelionė, pradedant gimimo akimirka.

VIETOVĖ. MIESTAS

Vandeningos vietos. Namo būsto valdovas Vėžio ženkle – būstas prie vandens telkinio ar drėgnoje vietovėje.

SPALVA

Šviesiai raudona, rausva. Venera vedinėje astrologijoje reiškia ir transporto priemonę. Venera Vėžio ženkle – rausvas automobilis. Ach kaip mergaitiška!

IŠMINČIUS DŽAIMINI (JAIMINI)

Remiantis Džaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., Vėžiui apibūdinti priskiriami tolimi kraštai. Asmeninė sielos planeta Vėžio ženkle reiškia polinkį svetimiems kraštams ar gyvenamąją vietą užsienyje. Tai kelionių jūra ženklas. Džaimini savo sutrose užsimena apie emocinį Vėžio nestabilumą, polinkį įsikibti. Svarbiausia per daug nepalaikyti tokių būsenų, jos gilina emocinę tuštumą. Pravartu labiau stebėti savo jausmus ir per daug neprisirišti, nesileisti tampomam už virvučių. Vėžiams gali pritrūkti valios keisti savo elgesį santykiuose dėl emocinio prisirišimo, tarsi bijant prarasti savo jausmus – save.

GERAS VĖŽIO ŽENKLO ATSTOVAS MATYS ŠIRDIMI, BENDRAUS IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ.

Svarbus papildymas
Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Džiotiša (jyotiṣa ज्योतिष) astrologijoje ženklas yra vadinamas „raši“ (rāśi – राशि). Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Jadžur Vedos priede Vedanga Džiotiša, kuris skirtas astronominiams skaičiavimams, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „kalarupa“, „laiko įsikūnijimu“ arba „kalapuruša“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Džaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

Mano sąmonės pokyčiai
Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų „Brihat Parašara Hora Šastra“ teigiama, kad nematomas Višnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnyjimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę, kuri pasireiškia kaip tam tikra planetų įtaka, formuojanti mūsų charakterį ir likimą. Pradėjus gilinantis į senovės astrologiją, atsivėrė visiškai naujas matymas ir suvokimas. Šį vyksmą paspartino asmeniniai sąmonės pokyčiai, įskaitant gyvenimo būdo pasikeitimus. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho.

Laisvalaikiu

Šioje nuorodoje galite susivesti savo gimimo duomenis ir pasitikrinti, kokios planetos yra Vėžio ženkle ir ne tik: http://www.vaultoftheheavens.com/VOTH_ChartCreator/.
Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm „Graha Sutras“ (2006), Brihat Parashara Hora Sastra, Jaimini Upadesha Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąją medžiagą.